Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem skandináv,...

Orvosi egyetem skandináv, északi roszágokban?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy én ingyenes állami egyetemre gondolok, ösztöndíjasra. Akik odajártatok orvosira mi volt az eljárás? Érettségit elfogadják, vagy hallottam, hogy ilyen levelet kell írni és az alapján vesznek fel. Milyen az oktatás kint, és ha esetleg összetudjátok picit hasonlítani a magyar egyetemekkel az is segítség lenne. :)

2021. jan. 3. 16:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%

Krőzusok a szüleid?


Nem két fillérbe fog kerülni a kinti megélhetésed...

2021. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Svédország: csak nemrégiben indult újra az orvosképzés, de gyatra, így a nagy többség Lengyelországban vagy Németországban és MAgyarországon tanul. A 6 év után nincs rezidensképzés, hanem azonnal dolgozni kezdesz az általad választott területen. Papíron van gyakvezetőd, de a gyakorlatban annyi dolga van, hogy nem is találkozol vele. Szakvizsgázni nem kell, csak teljesíteni az előírt gyakorlatokat és x évet dolgozni a szakterületen. Felvételi: érettségi nincs, bizonyos tárgyakat kell teljesíteni a középiskolában és jó eredményt elérni a högskoleprovon, ami egy egységes felvételi és a pontodból dől el, hogy hová elég.
2021. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
2-es vagyok: megélhetés:az egyetemisták nagy része 2 szobás albéletben nyomorog, 6-8 diák együtt. KAja a zacskósleves és a puding. Itt felejtsd el az otthon megszokott támogatásokat, ösztöndíjat, kolit stb. Van hová kapsz diákkedvezményt, de abból nem fogsz spórolni. Kaja, lakás, tandíj, tankönyv (olyan 30-40 ezernél van az orvosi könyvek darabja. Az olcsóbb. Itt nem fogsz a fénymásban sokszorozni, ne is álmodj róla)
2021. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

Okés, de a lakhatásodat, kajádat miből fizetnéd?


Azért ott drágább az élet, mint itt Magyarországon.

2021. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2021. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

8 évvel ezelőtti árak, jócskán adj hozzá kb. 50%-nyit...

[link]



"A megélhetés itt sem olcsó, havonta körülbelül 7000 svéd koronát (nagyjából 230 ezer forintot) kell félretenni, ennek majdnem a felét a szállás viszi el. Tandíj ugyan nincs, de a helyi diákszervezeteknél tagdíjat kell fizetni, ez szemeszterenként 50 és 350 korona között mozog."

2021. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

"How can I go to medical school in Sweden?


What are the requirements for applying to a Swedish medical school? You need to have a high school diploma, with completed courses in Biology, Chemistry, Physics, and Mathematics. Foreign applicants need to demonstrate proficiency in both Swedish and English as well. "

2021. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Én Finnországban tanulok orvosin, itt 3 nyelvű, svéd,angol,finn. Lakhatást,albérletet fizeti az állam,mellé fizet azért,mert tanulok. Egyetemről ha érdekel tudok sokat mesélni privátban. Nagyon jó, első évtől kollégának szólítanak a tanárok, ingyenes étkezés az egyetemen, minden full modern. Magyar érettségi annyiból elfogadott,hogy írhatsz vele felvételit,de sokan érettségivel kerülnek be,ott nem fogadják el a magyart. Felvételi: fizika,kémia,biosz, ezekből. Érettségi minimum 6 tárgyból kell,de ez téged nem érint,mindből lehetőleg emelten.
2021. jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

[link]


No offense 8-as válaszoló, ezekszerint te teljesen ingyen vagy ott Finnországban?


Feltételezem, nem.

2021. jan. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Igen,de én állampolgár vagyok, így mindent fizet nekem az állam, magyarán eltart. Amúgy az EU állampolgároknak az oktatás ingyenes, EU-n kívülieknek kb 5 ezer euró.
2021. jan. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!