Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem skandináv,...

Orvosi egyetem skandináv, északi roszágokban?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy én ingyenes állami egyetemre gondolok, ösztöndíjasra. Akik odajártatok orvosira mi volt az eljárás? Érettségit elfogadják, vagy hallottam, hogy ilyen levelet kell írni és az alapján vesznek fel. Milyen az oktatás kint, és ha esetleg összetudjátok picit hasonlítani a magyar egyetemekkel az is segítség lenne. :)

2021. jan. 3. 16:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ő is ingyen tanulhat, ő is kaphat (szerintem) ösztöndíjat az egyetemtől, ő is kapna bért a kötelező gyakorlatok után.
2021. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%
+ szinte ingyen étkezhet az egyetemen.
2021. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
80%
Ezek közül mit kapna Magyarországon? A saját országától? SEMMIT, ingyen már nem lehet tanulni, ösztöndíj nevetséges szint, kötelező gyakorlatok ingyen vannak. Itt a képzés nagy része gyakorlatból áll...szóval nem kevés pénzről van szó. Az egyetemen meg nincs lehetőség Magyarországon ilyen szintű, normális étkezésre,pláne szinte ingyen.
2021. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Finnországban élek és azért nem így van.. Én is itt tanulok, ingyenes étkezés egyetemen nincs, csak kedvezményes. Bekerülni irdatlan nehéz, még egy született finnek is. Angolul nem lehet tanulni, legalábbis a teljes képzést. Szóval finn tudás szükséges. Megélni az ösztöndíjból ha egyedül vagy nincs férjed nehéz. Nem véletlenül kényszerűl sok diák hitelt felvenni vagy dolgozni. Támogatást akkor kapsz ha van finn személyi számod, azt meg nem kapod meg csak azért mert itt szeretnél tanulni.
2021. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!