Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » IELTS vagy Telc nyelvvizsgát...

IELTS vagy Telc nyelvvizsgát csináljak?

Figyelt kérdés

Az eredeti IELTS nyelvvizsga csak 2 évig jó, de ha honosíttatom, akkor az elvileg bármeddig jó. Azt nem tudom, hogy a honosított verziót le lehet-e fordíttatni (mármint hivatalosan megcsinálni, hogy elfogadják külföldön), mert ha igen, akkor az nekem tökéletes lenne. Azért kéne mert lehet, hogy több, mint 2 év múlva szeretnék elkezdenk külföldön tanulni/dolgozni. De ha azt nem lehet úgy akkor a Telc-et kéne, de azt meg kevesebb egyetemen fogadják el.

Most vagyok 11.-es és most tavasszal szeretném csinálni a nyelvvizsgát, úgyhogy ha érettségi után nem megyek rögtön egyetemre, akkor lejárhat az IELTS, de ugye a Telcnél meg attól félek, hogy nem mindenhol fogadják el, és nem csak az egyetemi felvételihez kellhet, hanem beutazáshoz vagy nem tudom, valamihez, amire nem gondolok, mert nagyon sokan mondják, hogy az kell.

Mit csináljak? Ha tudtok több infót erről, akkor légyszíves írjátok le.

Köszönöm, ha válaszolsz!



2021. febr. 18. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

pont azért fogadják el annyi helyen az ieltset külföldön, mert az csak két évig érvényes, és ezzel is szeretnék mutatni, hogy aktív nyelvtudásról szóló bizonyítékot akarnak (és már 2 év is bőven elegendő hogy a kommunikációs képesség lecsökkenjen). Láttam már olyat is, hogy elfogadják ugyan a Telcet, de csak akkor, ha 2 évnél nem régebbi.

az ha honosíttatod (ami azt jelenti, hogy magyarországon akkreditálttá teszed a nyelvvizsgádat és így itthon mindenhol elfogadják mint bármilyen más nyelvvizsgát), majd lefordítod az nem fog működni, mert ugyanúgy látják, hogy több, mint két éves volt a vizsgád.

inkább akkor tedd le amikor már közelebb van az egyetemre jelentkezés/kiutazás

2021. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!