Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kémikus vagy matematikus...

Kémikus vagy matematikus szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, elsőnek a fogorvosit fogom jelölni, másodiknak a gyógyszerészetit. Utolsónak a vegyészmérnökit, ezek előtt még a kémikus és a matematikus szakokat szeretném besorolni. Itt nem osztottak a képzések, szóval 5 éves mester képzésre lehet menni. Viszont reálisan gondolkodom, hiába vagyok mindenből kitűnő, leginkább a természettudományos és mérnöki szakokra van esélyem, mert orvosira/gyógyszerészetire 20x-os, fogorvosira tavaly 60x-os volt a túljelentkezés. Így már az is megfordult a fejemben, hogy mivel van egy súlyos betegségem is, bár nem gátol, hogy ezeket elvégezzem, lehet nyugodtabb lenne az életem matematikusként, esetleg kémikusként. Nyilván a matematikus lenne a legkézenfekvőbb, akár otthonról is tudnék dolgozni, de kicsit megzavar, hogy idáig végig fogorvosnak készültem. Így nagyon nehéz lemondani arról, hogy azt tegyem első helyre, pro és kontra érveket várnék.

2021. febr. 20. 12:19
A kérdező szavazást indított:
1. helyen hagyd a fogorvosit.
Legyél gyógyszerész.
Legyél kémikus.
Legyél matematikus.
Legyél vegyészmérnök.
15 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy mivel itt kötelező az orvosihoz, így nyelvekből (5 nyelv), matekból,kémiából,fizikából,biológiából és pszichológiából emelt szinten tanulok, tehát ezekből mind emelt szinten fogok érettségizni.
2021. febr. 20. 12:44
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg az lenne a legjobb ötlet, ha nem itt velünk, idegenekkel szavaztatnád meg hogy mégis mire szenteld az életed..


Járj utána melyik diplomával milyen lehetőségeid lesznek, hogyan telik egy fogorvos/matematikus stb személyneknek a napjai, és azt válaszd amelyik a legjobban tetszik. Meglepődnél milyen unalmas tudnak lenni egyes munkakörök ezekkel a diplomákkal. Előbb azt tudd meg, melyikkel mire vállalkozol. Például szájban túrkálni lehet izgalmasabb mint egész nap az irodán egy papírt bújni és agyilag fárasztani magad matematikai problémákkal.

2021. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ez alapján fogok dönteni, csak kiváncsi voltam, hogy vélekednek mások. Rengeteg matematikust ismerek, fogorvost már kevesebbet, de az nagyon vonzott mindig is, csak ugye lebetegedtem és azóta az is eszembe jutott, hogy az sem baj, ha otthonról is tudnék néha dolgozni.
2021. febr. 21. 06:19
 4/14 A kérdező kommentje:

Írtam is, hogy pro és kontra érveket várnék, a szavazást jobb lett volna nem kitenni, mert így érveket nem írnak.


Eddig még mindig úgy vagyok vele,hogy ez lesz a sorrendem


1. fogorvos (5.5éves) (Egyébként is tervem akármelyikre vesznek fel, hogy PhD-ig elviszem, akkor kutathatnék. Lehet az kevésbé lenne stresszes, minta betegekkel a minden napi kontakt.)

2.gyógyszerész (5éves)

3.kémikus/matematikus/fizikus (5éves) (itt az 1. évben kell dönteni, hogy ezek közül melyik, de ebben a sorrendben kb. Sőt olvastam, hogy itt 2-t is el lehet egyszerre végezni, így lehet ha ide vennének fel, akkor megpróbálnám a kémikust és a matematikust egyszerre, plusz elvégezném a pedagógiát is, azt írták az egyetemről azt elég az utolsó évben, ha csak a "sima" természettudományos szakra jelentkezem, nem a tanárira, így pluszban az is meglenne)

4.vegyészmérnök (5éves)

5. matek,kémia,fizika, informatika tanár (5éves)

6. gyógyszerész (Gyorsított verzió, itt ilyen is van, 3 éves, de akkor patikát nem nyithatsz, ennyi a különbség. Viszont ezzel is lehet tovább menni gyógyszerészet mesterre, ami még 2 év, és ugyanott vagy, mint az 5 évessel, csak ide könnyebb bejutni, de mivel oda is annyian jelentkeznek, mint az oroszok, ki tudja, hogy bejutnék e mesterre, hely meg van kb. 10 darab, szóval nem sok.)

2021. febr. 21. 06:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Viszont eddig kaptam megajánlott helyet (itt ilyen is van, hogy az egyetem felkínál helyet) a 3. , 4 és 5. pontnál leírt helyekről, tehát oda nem kellene felvételiznem , sőt a többi jegyem se néznék, annyira jó vagyok kémiából ,matekból és fizikából, hogy nekik elég ezekből a tárgyakból az érettségi eredményem + verseny eredményeim és felvennének ezek alapján. A többinél mind nézik 10 tárgyból az érettségim + ha az nem elég, akkor lehet felvételit is kell írnom. Szóval reális esélyem bejutni szerintem leginkább a 3. pontnál levő szakra van, ha azt nézzük, mit jelöltem előbbre. Viszont mivel kitűnő vagyok, akár az is megeshet, hogy a többire is felvesznek, de elképesztő a verseny. Magyar szemmel nehéz megérteni, ahol max párszoros a túljelentkezés (nézegettem).
2021. febr. 21. 06:51
 6/14 A kérdező kommentje:

*Többinél mind nézik 10 tantárgyból az emelt érettségim + felvételit,ha szükséges.


*magyar fejjel

2021. febr. 21. 06:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Melyik országba tervezel menni?
2021. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Finnország, már itt élek, állampolgár vagyok. Más országba nem adom be, nekem itt lenne a "legkényelmesebb", mivel itt élek amúgy is.
2021. febr. 21. 11:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Magyarországról elég nehéz ehhez hozzászólni, fogalmam sincs milyen lehet finn matematikusnak lenni vagy fizikusnak, gyógyszerésznek, stb.


Puszta jóindulatból kérdezem, hogy nem lenne eredményesebb egy finn fórumon feltenni ugyanezt a kérdést? Vagy Magyarországon szeretnél utána elhelyezkedni a végzettségeddel?

Amennyiben igen akkor én fogorvost/5 éves gyógyszerészt/vegyészmérnököt ajánlom, ezek biztos, hogy keresettek itthon. Természettudományos végzettséggel (matematikus, fizikus, kémikus) itthon főleg kutatónak mennek az emberek, magyar közalkalmazotti fizetésért ez sztem annyira nem vonzó, vagy kimennek külföldre. Magyar tanári fizetések megint a futottak még kategória, pláne általános vagy középiskolában..


Nem tudom ilyesmi információt vártál-e, sok sikert a felvételihez! Tudom, hogy ez egy nagy nehéz döntésnek tűnik ilyenkor, de hidd el, hogy ha esetleg elsőre nem választasz jól és 1-2-x év után váltasz vagy mást tanulsz, azzal is minden rendben van, sok ember vált szakot vagy egyetemet, mire megtalálja mit szeretne csinálni.

2021. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es köszönöm a válaszod. Feltettem finn fórumon is, de ott már kb. mident kiolvastam ezzel kapcsolatban és ott se jött túl sok hasznos válasz, így gondoltam, "több szem többet lát" alapon itt is fel teszem.


Nem szeretnék Magyarországon dolgozni, viszont szeretek magyarul is beszélgetni.

2021. febr. 22. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!