Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi alapján döntöttétek el...

Mi alapján döntöttétek el azt, hogy melyik országban fogtok tanulni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is utánanéztem, hogy a szak amit választottam, milyen országok egyetemein vannak meghírdetve. Majd utána olvastam az egyetemnek és az adott szakál kapcsolatosan. Esetleg felvettem az egyetemmel a kapcsolatot, hogy jobban tájékozott legyek.

Nekem az is számított, hogy az adott országnak milyen szokásai, kultúrája, stb. van, ennek utána néztem neten. A számomra 2 legszimpatikusabbat választottam ki, megvártam a tájékoztatás emailben az egyetemről és az alapján döntöttem.

2021. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen nyelvet beszélek


2. Milyen oktatás van és hol ilyen nyelven.


3. Hol a legjobb a képzés


Kb ez alapján kijött Anglia. A másik választásom Dánia volt még.

2021. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

De ha külföldön akarok tanulni ahhoz kell nyelvismeret?

Azt hittem kapok tolmácsot.

2021. febr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem muszáj tudni az adott ország nyelvét, ha csak tanulni megy ki valaki, elég az angol és később a helyi nyelv ragad, ha úgy van. Tehát nekem a nyelv nem volt fontos, de azóta megtanultam. Kultúra és érdeklődés szerint választottam és utána kerestem iskolát.
2021. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltak személyes kapcsolataim az adott holland egyetemnél, mert jöttek Magyarországra gyakorlatot csinálni onnan éveken át. + Angol képzés, megfizethető ár, a szak kb 10-15. helyen van a globális listákon, szeretem Hollandiát.
2021. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Én soha életemben nem akartam elköltözni még a szülővárosomból sem, tehát nem volt nehéz eldönteni :) egyetemi város, jó az oktatás, úgyhogy maradtam :)
2021. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársam az alapján választott országot, hogy online (játékon keresztül) összeismerkedett egy helyi fiúval, összejöttek, a lány pedig körbenézett az országban, melyik egyetem van a fiú közelében és milyen szak érdekelné onnan. Volt egy éve felkészülni, azalatt az angol mellett elkezdett dánul tanulni, majd érettségi után kiköltözött és valamelyik dán egyetemre jár.
2021. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Valamikor tudtok majd egy kicsit mesélni arról, hogy milyen az oktatás és az élet abban az országban, ahol tanultatok/tanultok?

2021. márc. 8. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!