Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phd hallgatók, kutatók! Ti...

Phd hallgatók, kutatók! Ti mikor és mi alapján döntöttétek el, hogy milyen területen szeretnétek kutatni?

Figyelt kérdés
Természettudományos területen tanulok, most fogom kezdeni az msc-t. Mindig is vonzott a kutatás világa, és már elsőéves koromban csatlakoztam egy kutatócsoportba, miután az egyik tanárom jelezte, hogy örömmel látna a csoportjában. Ott egész szép eredményt sikerült elérnem (otdk helyezés), de időközben rájöttem, hogy inkább csak azért kezdtem dolgozni ebben a csoportban, mert elsőévesként megtiszteltetésnek éltem meg a felkérést, egész életemben viszont nem tudnék ezzel foglalkozni. Sajnos még most sincs határozott elképzelésem arról, hogy mivel foglalkozzak, mert több, egymástól nagyon eltérő terület is érdekel. Mindenképpen szeretnék phd-zni, és félek attól, hogy ha másodszorra sem sikerül megfelelő szakterületet választanom, kifutok az időből.

2020. aug. 3. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy önkéntes feladatból, illetve annak a folyamatos bővítéséből lett TDK, diplomamunka, PhD. Én a PhD pályázat előtt egy fél évvel jeleztem, hogy érdekelne a hely, akkor már tudtam, hogy az akkor már nagyjából kész diplomám vonalán szeretnék tovább menni. Valamikor a tavasz folyamán véglegesítettük a témavezetőmmel a kutatási tervet.

Én rögtön az elején éreztem, hogy ez a téma a szívem közepe, és soha egy percig sem gondoltam azt, hogy talán egy másik téma jobb lett volna.

Hogy te mi iránt lelkesülsz, azt neked kell érezned.

2020. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Társadalomtudományi területen már első évesen érzékeltem egy elég kemény hiányteruletet. Nagy szerencse, hogy erről írhattam. A végeredmény 500 oldalas hiánypótló nagymonografia lett.
2020. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!