Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi, fogorvosi, gyógyszerés...

Orvosi, fogorvosi, gyógyszerészet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval az az én problémám most, hogy elkezdtem a gyógyszerészetet, most vagyok első éves, és nagyon szeretem, én nem jelöltem meg mást ezen kívül, szóval nem csak lecsúsztam a ponthatárokról más szakon. Viszont mostanában elkezdtem azon gondolkozni, hogy nem lenne-e unalmas a gyógyszertári munka (mert egyébként ez a célom/kórházi gyógyszerészet), és nem hiányozna-e a betegekkel való kapcsolat. Nem akarom, hogy állandóan csak eladónak nézzenek, szeretnék én is segíteni és részt venni a gyógyításban. Illetve a fizetéstől is tartok, hogy patikában közel sem keresnék annyit, mint egy orvos/fogorvos. Elsősorban a fogorvosi érdekelne a gyógyszerészet után. Szerintetek maradjak, vagy jobb döntés lenne váltani?
2021. márc. 5. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyógyszerészként számtalan lehetőséged van, fizetés miatt pedig nem kell aggódnod. Ha me nem tetszik a gyógyszertári munka, még mindig mehetsz egy gyógyszergyárba, kutatócéghez kutatni, orvoslátogató lehetsz, maradhatsz egyetemen kutatni, tanítani. Számtalan lehetőség.
2021. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyógyszerész
2021. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Van orvos és gyógyszerész ismerősöm is. A gyógyszerészt nyolc órán át hajszoltatják a patikában, havi 400ért heti 5ször sz*rrá dolgoztatva, míg háziorvos ismerősöm napi két órát se dolgozik hétfőtől csütörtökig a gyógyszerész fizetesénék másfélszereséért.

Persze, nem rossz a gyógyszerészet, meg lehet belőle élni, de ugyannnyi tanulásért inkább légy orvos :/ (ezt maga az ismerősom mondta, hogyha újrakezdhetné ő is orvosnak ment volna, mert ráadásul sok ember semmibe se nézi őket) Én is ezért mentem orvosira, habár a kémiát jobban szerettem.(de inkabb csak a számolásokat szerettem)

2021. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
3-as vagyok, külföldre is nagyobb szeretettel várják az orvosokat, mint a gyógyszerészeket.
2021. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem inkább a fogorvosi érdekelne, nem az általános orvosi, de egyébként nehezen hiszem, hogy a háziorvos napi két órát se dolgozik.
2021. márc. 10. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Ja nem szokták elhinni, de ha beírod a gugliba, hogy “háziorvosi rendelések”, akkor látni fogod, hogy elméletileg 4 órát kell bent lenniük, de a legtöbbjük hamarabb lelép, lol. (Valaki emiatt tud egyszerre 3 körzetet is vinni, mert te saját magad osztod be az idődet, ugyanúgy megkapod a fizut, attól fuggetlenul, hogy elmesz hamarabb és 5-re ugyanúgy otthon van)

A fogorvosiról annyit tudok, hogy olyan szempontból jó, hogy “csak” fogakkal dolgozol, és nem kell azon stresszelned, hogy meghal-e a beteged (kivéve ha nagyon rossz fogorvos vagy), szóval ez is nyugisabb, mint mondjuk a sürgősségin dolgozni, de a gond az, hogy sokat görnyed és, hát nyílván nagyon a kézi munkára támaszkodik, és ha ne adj Isten, eltöröd a kezedet, akkor nem fogsz tudni dolgozni, és bevétel kiesésed lesz. Ja, és kevesebb anatómiát tanultok.

2021. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, de utána megy szakrendelésre, kórházba a rendelőből. Mármint az enyém ezt csinálja, nem biztos, hogy vége így a napjának.
2021. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Én nem választanám a FOK-ot. Jelentkezéskor én is elgondolkodtam rajta, jobb fizetés+egyetem után dolgozhatsz, de valóban igaz, amit ah egyik válaszoló is írt, hogy fogakkal foglalkozok CSAK, nem választhatsz bármilyen specializációból, kisebb a felelősség és egész nap görnyedsz, már ha gyakorló fogorvos akarsz lenni.
2021. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

3-mas válaszoló, azért tegyük hozzá hogy mire háziorvos lett, az plussz 3 év a 6 éven felül, illetve a praxis sem egyik napról másikra szakvizsga után indul be úgy, és ahhoz is kell pénz hogy vegyél egy háziorvosi praxist. (Tegyük fel hogy szülői segítség nélkül)

Ez összesen közel 10 év egyetemmel együtt, ennyi idő alatt meg egy gyógyszerésznek is bőven lehet magánpatikája, és addig is az egyik legtöbbet kereső szakma..

És ezeket úgy írom hogy ÁOKra megyek szeptembertől, de sajnos ez van, gyógyszerészeti pénzügyileg jóval kecsegtetőbb mint az orvosi, de aki orvos akar lenni azt ez nem érdekli annyira.

2021. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én elsőéves vagyok fogorvosin. Én mindig fogorvos szerettem volna lenni. Őszintén én imádom az egyetemet, de nem olyan egyszerű. Sőt, szerintem áok bizonyos szempontból sokkal könnyebb is, mint a fok. Én a helyedben nem váltanék, nem azért, mert bármelyik szakot jobbra tartanám, hanem azért, mert ez bennem is sokszor lejátszódik, ami most benned. Hidd el, ahol vagy, az a legjobb számodra. Minden helyen vannak nehézségek és nem mindig azt tanulod, ami tetszik. Viszont okkal vagy ott, főleg, ha csak azt a szakot jelölted.

De ha bármi kérdésed van, keress bátran privátban! :)

2021. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!