Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos, fogorvos vagy gyógyszer...

Orvos, fogorvos vagy gyógyszerészet?

Figyelt kérdés

Ez a 3 szak ami érdekel de nem tudom eldönteni melyik legyen.

Minden információ érdekelne pro és kontra. Valamint az is hogy melyikeken kell boncolni vagy boncolást tanulni.

Talán gyógyszerészetin nem de lehet rosszul tudom.

A fizetések is érdekelnének.



2020. márc. 11. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Én eddig orvosin voltam, most jelentkezek újra gyógyszerészetre.

Orvosin már első félévben hetente egyszer van bonctermi gyakorlat, itt neked tulajdonképpen nem kell semmit csinálnod, csak figyelni, és tanulni az anatómiát, majd később a patológia része lesz boncolgatós.

Nálunk a fogorvosisoknak talán egy félévben kétszer kell boncterembe menni, ugyanúgy figyelni, tanulni, nekik később nincs patológia, szóval ennyit kell kibírni. Gyógyszerészeten valóban nincsen bonctermi gyakorlat, viszont az anatómiát ugyanúgy kell tanulni.

Csak a saját nevemben tudok beszélni, ami a pro és kontra dolgokat illeti, de megpróbálok összefoglalni egy pár dolgot.

Mindegyik szak kemény, és sokat kell tanulni, néha felfoghatatlan a mennyiség, viszont az orvosi a leghosszabb, nyilvan az egyetem is 6 év, illetve területtől függően akár +7 év is lehet, mire valakiből szakorvos lesz. Állami szférában a fizetes folyamatosan növekszik, az elején rettentő kevés, ahhoz mérten, hogy akkor is mennyi időt kell eltölteni a kórházban, viszont sajnos vagy nem sajnos rezidenseknek, friss orvosoknak az idősebb tapasztaltabb kollégák aligha osztanak releváns feladatokat, inkább csak megfigyelnek. Alapból az a hátránya a dolognak, hogy inkább túlórázni, ügyelni, "magánrendelni" kell, ha valaki jó fizetést szeretne. Ezek mellett is gyönyörű szakma, szuper olyanoknak, akik elköteleződnek a terület iránt, és elég kitartóak ahhoz, hogy végigcsinálják.

Fogorvosi után egyből viszonylag jó a fizetés, eleinte természetesen segítséggel lehet dolgozni itt is, megfigyelőként, viszont itt gyorsabban elengedik az emberek kezét, hamarabb bíznak feladatokat a kezdőkre. Magánszférában a fizetésnek csak a csillagos ég szabhat határt.

Gyógyszerészet, mint a fogorvosi, "csak" 5 éves, és a legtöbb patikában, gyárban nagyon szívesen látják a kezdőket, mivel hiányszakma. 300-400 ezres is lehet a kezdőfizetés, várostól, területtől függően. El lehet helyezkedni rögtön diploma után is, viszont szerintem megéri 2 éves szakképzést csinálni, klinikai, közgazdász, minőségellenőr, gyógyszerkészítő, stb stb. Fiatal, család központú nőknek nagyon jó választás.

Alapvetően azt válaszd, ahol úgy érzed, 30 év múlva is szívesen dolgoznál, ahol leginkább el tudod képzelni magadat. Ha esetleg elsőre rosszul döntesz, bármikor lehet váltani is, nem tudhatod, hogy tetszeni fog-e 100%-osan valami, amibe bele se kóstoltál még. Nézd át esetleg a mintatanterveket, ott megtalálod a kötelező tárgyakat a szakokhoz, hátha ez is segíteni fog a döntésben.

2020. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általános orvosi legyen első helyen, mindenképpen, ha jobb fizetést, nagyobb tiszteletet, több szabadidőt akarsz.
2021. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!