Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudok bekerülni egy...

Hogyan tudok bekerülni egy külföldi egyetemre érettségi után?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 11:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Melyik országra gondoltál?
2021. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%
Pl. felvételizel...
2021. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
4%
XD
2021. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

így, hogy nem írtál se országot se egyetemet nem fogsz segítséget kapni. Ahány ország annyiféle eljárás. Ausztriában pl minden egyetemeknek saját felvételi rendszerük van. Van ahova csak be kell iratkoznod, van ahova felvételi van, van ahol kvótarendszer (is) működik. Oxbridge-re több hónapos felvételi procedúra van rengeteg elvárással. Döntsd el mit szeretnél tanulni, melyik országban milyen nyelven, keress hozzá egyetemeket és nézd meg mit kérnek ahhoz hogy felvegyenek. Kb ezen a pontos érdemes itt érdeklődnöd, ha már kinéztél 4-5 egyetemet ami szóba jöhet. Sok sike

rt!

2021. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
néha tényleg nem értem, külföld egy darab összefüggő ország sokak fejében?
2021. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Na jó. Csak hogy egyértelmű legyen az összes retardáltnak aki eddig válaszolt. Az érdekel, hogy van-e valamilyen egységes rendszer ami segít abban, hogy Magyarországon kívüli egyetemre járhassak. Van-e olyen weboldal, szervezet stb. ami egy bizonyos országra specializálódott?
2021. márc. 10. 14:52
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nah, én mint retardált négyes válaszoló még annyit tudok segíteni röviden, hogy nincs.

Hosszabban: még mindig nem értem egészen pontosan mit szeretnél. Egységes rendszer biztosan nincs, az már eleve egy megugrandó feladat ha valaki nem itthon tanulna tovább, hogy képes intézni az ezzel járó mindent. Keresést, jelentkezést, szállást, beiratkozást, kiutazást.

Olyan egységes továbbtanulási rendszert mint ami Magyarországon van én nem tudok máshol. Lehet, hogy van, én csak néhány országgal vagyok képben, de ott mindenhol egyetemi hatáskör a felvételi eljárás lebonyolítása.

Weboldal, szervezet: nah, ilyenről viszont tudok, feltéve, ha itthoni szervezet érdekel.

Ha német nyelvterületre szeretnél menni ( illetve talán már Dániával és BENELUX- államokkal is foglalkoznak) a Studium Akadémia.

Angol nyelvterületen Engame Akadémia és Milestone Institute.

Hollandiával foglalkozik még egy szervezet, sajnos az ő nevüket nem tudom.

Természetesen ezek fizetősek és nem olcsók, cserébe végigvezetnek a folyamaton.

Ha még egyetemkeresésben vagy, akkor tudom ajánlani a QS Ranking-et. Ott tudsz ország alapján keresni,földrajzi alapon, nyelvterületre, szakra, tantárgyra.

Egyébként a "Tanítói vagy közép iskolai tanári diplomát elfogadnak külföldön?" kérdést nem Te tetted fel véletlenül?

2021. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

#6: hátrébb az agarakkal, öcskös!


Kérdezel valami hülye általánosságot, amiben semmi értelmes dolgot nem írsz le - és másokat nevezel retardáltnak....???


Szerintem leginkább rád illik ez a jelző - ha még arra se vagy képes, hogy a google-ba bedobd a két keresőszót, hogy "egyetem külföldön" v. vmi hasonló....


Be van nálatok tiltva, vagy nincs bevezetve a google? :-DDDDD

2021. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
2021. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

mi vagyunk retardáltak, de nem vagy képes kijutni külső segítség nélkül egy egyetemre se :D

sajnos, miután Külföld továbbra sem egy egységes közigazgatási terület, nincs ilyen szervezet, meg legyünk őszinték, nem is nagyon reális, hogy valaki összefogja a nagyjából kétszáz ország rendszereibe való bejutás lehetőségét.

kivitető cégek amúgy vannak, engem a google ads hónapokig üldözött valami magyar céggel, aki ausztriában továbbtanulók papírjait intézi, alig bírtam levakarni magamról, de ha egy beiratkozás is meghaladja a képességeidet, nem hiszem hogy külföldre kéne menned. (vagy egyáltalán bárhova bármit is tanulni)

2021. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!