Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföld, egyetem, kérdéseim...

Külföld, egyetem, kérdéseim vannak? Visszajönni?

Figyelt kérdés
Ha kimegyek külföldre tanulni, és elvégzek ott egy egyetemet, tudom hasznosítani? Kicsit félek attól, hogy nem fogok mindent megérteni. Mondjuk építőipar. Elvégzek egy szakot, hazajövök, és találok munkát? Vagy kint? Nem lenne probléma a nyelvvel? Vagy 5 év alatt ez beépül?

2021. márc. 19. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
ennél kicsit konkrétabb is lehetnél. melyik országba mennél? európán belül vagy kívül? milyen nyelveket beszélszél és milyen szinten? hol élnéd le az életedet?
2021. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk Finnországba mennék, vagy Dániába. Angolul beszélek középszinten. Persze ezt még fejleszteném addig. Csak elméleti kérdés, hogy külföldről, egy külföldi diplomával vissza tudnék e jönni, és el tudnék e helyezkedni.
2021. márc. 19. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
húgomnak sikerült, ő dániában csinálta a mestert
2021. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Én Finnországban tanultam és tanulok most is, ha érdekel, nekem írhatsz privátot. Én Magyarországra biztos, hogy nem fogok visszamenni, de ha te vissza szeretnél, elméletben lehetséges, honosíttatni kell a diplomádat.
2021. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Építészként Bem is biztos, hogy érdemes hazatérni. Alkalmazottként építőiparban a mérnökök kevésbé vannak megbecsülve.
2021. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lenne probléma a nyelvvel?"


Ezt mi honnan tudjuk? Te tudod mennyire megy az adott ország nyelve. Ha felirat nélkül nézel filmeket az adott nyelven és a dolgok legalább 80%-át megérted például, akkor rendben leszel szerintem.

Mindenképp keress az adott nyelven a neten egyetemi előadásokat ilyesféle szakokról amire te is mennél. Ott le tudod tesztelni, hogy mennyire lennél eltévedve. Ha totál köd van fejedben, szerintem ne vágj bele annak fényében, hogy hátha majd hozzászoksz.. Hozzá fogsz szokni ez biztos, viszont nem mindegy mikor. Már első félévekben komoly assignment-ek vannak és prezentációkat kell előadnod, erre legyél felkészülve. Nem fogod tudni végigsunnyogni nagyon hiányos nyelvtudással.

Ha össz-vissz van egy angol B2-d és ennyi, szerintem felejtsd el. Hacsak a valós szinted nincs jóval feljebb a B2-től, hisz sok olyat ismerek akik magyar iskolában tanulták a nyelvet, mégis c1 nyelvvizsgával megmukkanni sem tudnak..


Egyébként ha van kiszemelt egyetem és szak, akkor írj az igazgatásnak és adnak neked egy teljeskörű leírást minden tantárgyról, illetve hogy melyiken mi lesz az elvárás, van ahol a konkrét feladatok/beadandók/gyakszik is listázva vannak adott tárgyakhoz.

Én Angliában vagyok végzős.

2021. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!