Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tanuljak külföldön?

Mit tanuljak külföldön?

Figyelt kérdés

Leginkább a pszichológia érdekel, de ebből meg lehet majd élni a jövőben? Nem milliárdos fizetésre gondolok.

Tudom most az IT és a business szakok dübörögnek, de azok meg nem igazán érdekelnek. De nem szeretnék egy olyan végzettséget, amivel semmit nem tudok kezdeni.

Ti mit tanulnátok külföldön?


2021. máj. 21. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a pszichológia akkor jó választás, ha más is társul mellé, pl. tudsz kreatívabb, ambíciózusabb lenni a többieknél. Tehát ha pontosan tudod, hogy nem lesz evidens, hogy egyből találsz jó munkát. (Sokan tanulnak pszichológiát, picit telített a szakma itthon.)

De ha jó vagy, akármit tanulhatsz, úgyis megtalálod a helyed. Illetve fontos, hogy szeresd, amit csinálsz.


Itthon vagy külföldön akarsz élni/dolgozni?

2021. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak te tudhatod neked mi éri meg. Én először orvosnak tanultam, még a PhD-t is megcsináltam, aztán rájöttem, hogy nem ez az én utam, most matematikusnak tanulok. Mindkettőt külföldön végeztem/végzem.


Nem tudom, hogy hova akarsz jelentkezni, de már maga a felvételi folyamat is a legtöbb helyre orvosira és pszichológus képzésre olyan, hogy szinte csak az anyanyelviek ugorják meg és közülök is csak a legjobbak, hiszen ez a 2 képzés szinte mindenhol a "sztár"/felkapott szakok közé tartozik. Nekem is több évembe telt, mire felvettek.


Nagyon sok helyen eleve nincs is osztott képzés, csak osztatlan, ahova meg nagyon nehéz bekerülni. Ehhez a képzéshez minimum C2-es szinten kell lenned angolból (ha angolul tanulsz), de az ország adott nyelvéből is (amennyiben ez nem az angol), mivel a gyakorlatokat az ott élőkön fogod végezni, akiktől meg nem várhatod el, hogy angolul kommunikáljanak, ha nem az az anyanyelvük. És azt kell mondjam még C2-vel is vért fogsz izzadni az egyetemen. Reál irányban sokkal könnyebb külföldiként boldogulni. Nekem már van tapasztalatom azért mondom. A pszichológia meg végképp olyan, hogy minden apró rezdülés, minden kifejezés nagyon fontos. Ezzel nem lebeszélni akarlak róla, csak ezeket mérlegelni kell.

2021. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!