Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi magyar egyetem?

Külföldi magyar egyetem?

Figyelt kérdés
Mennék egyetemre, de nem tudok nyelvet, nem is érettségiztem matekból meg nyelvből, itthon a 3. próba után sem vettek fel. Mindenképpen bővíteném azt a silány agyam meg járnék suliba, hiányzik. Okj-knak vége, amit tudtam megcsináltam, már 2-3 évre nem ülnék be csak egy szakmára, így is van 4 szakmám. Mennék mondjuk erdélyi egyetemre vagy mindegy hova lényeg magyar legyen az oktatás mert se a román, sem a angol sem a német nem megy szlovák sem.. ha fejen állok akkor sem. Legszivessbben valami közel-keleti , kaukázusi népekről tanulnék nagy érdekel az a régió, olyan dolgokat tudok meg , hogy leesik az állam ( pl. az azeri elnök kurd, a törökök utálják a kurdokat viszont Örményországot a kurdok támogatják az örmény-azeri konfliktusban magyarán a saját népe ellen a törökökkel van Alyev ami ritka egy ilyen megosztott régióban) nos hát ezen órákat tudok gondolkodni és ezért lenne nekem jó valami bővítés a buksimba, ide meg nem vesznek fel Magyarországra..

2021. máj. 27. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Utazási idő szempontjából valószínűleg a komáromi Selye János Egyetem megcélzása volna a legésszerűbb választás. Ugyanakkor úgy látom, hogy téged a politikatudomány vagy az antropológia érdekelne, s ilyen ott nincsen. Egészen biztos vagy benne, hogy itthon nem jutnál be? Tavaly Miskolcon a kulturális antropológiára csak 280 pont kellett. Ha ennyi pontod sincs, akkor én a helyedben megpróbálnék egy tárgyból újra érettségizni. Sokkal egyszerűbb és jóval olcsóbb, mint évekig külföldre járni. Arról nem is szólva, hogy ha rossz középiskolai eredményeid vannak, külföldre sem biztos, hogy felvesznek. Romániában és Szlovákiában is van felvételi eljárás, nem lehet csak úgy simán beiratkozni.
2021. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Lényegében mindegy hova megyek, olyan szakmám van amivel bárhol adnak melót, csak a nyelv a baj, nincs meg a 280 pontom :( , van olyan hely ahol csak beiratkozni kell? Ukrajnába tudom, hogy van, volt oktatóm ott lett közgazdász, de Ukrajnában tanult oroszul 1992-be ment ki. Tehát a pénz nem probléma, nem tízmilliókat kell költeni egy félévre.

2021. máj. 28. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira rosszak a középiskolai és érettségi eredményeid, ahogy írod, akkor szerintem a szlovákiai és romániai magyar nyelvű felsőoktatásba sincs esélyed bekerülni, mert mindkét országban felvételi eljárásban megszűrik a jelentkezőket. Ennek fényében sajnos akár tetszik, akár nem, az egyetlen esélyed bármilyen magyar nyelvű felsőoktatásba való bekerülésedre az, amit már említettem, hogy újra érettségizel legalább egy tárgyból. Ehhez jogod van és nem is kerül sokba. Arról nem is szólva, hogy az egyetemen aztán minden félévben legalább 5 vizsgád lesz, amelyek külön-külön is nehezebbek egy érettséginél. Ha tehát az érettségi sem megy, akkor az egyetemet eleve fölösleges elkezdened. Ha nyáron tanulsz, akár már az őszi érettségit is próbálhatod, vagy ha az nem sikerül, akkor a jövő májusit s jövő év szeptemberében már el is kezdheted az egyetemet.
2021. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd el. Ha egy magyar egyetemre nem tudtál bejutni és 280 pontot sem tudtál összekaparni, akkor teljesen felesleges is ezen gondolkoznod. Ha újra is írnád az érettségit és nagy nehezen be is jutnál valami egyetemre, valószínűleg az első félévben elkaszálnának. Nem véletlenül próbálják nehézzé tenni a bejutást.. Mondjuk a szűrő míg így sem elég pontos, mert jó érettségivel is rengetegen kibuknak, szaktól függetlenül.

Szóval jó dolog az ha törekedsz valamire és követed az álmaid, de legyünk realisztikusak.

2021. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy javíts a pontjaidon, vagy engedd el.
2021. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 29. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!