Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimennék külföldre mesterre,...

Kimennék külföldre mesterre, de szakmailag megérné maradnom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Április 3-án bizonyos értelemben elvesztettem a hitem az országban. Azzal, ami itt folyik a közéletben, nem tudok azonosulni. Minden porcikám azt mondja, hogy lépjek le innen minél hamarabb. Illetve régi álmom is, hogy külföldön éljek.

Viszont amit tanulok, annak egy nem olyan rossz mestere van itthon, és lehet, hogy már most megcsípek egy olyan gyakornoki helyet, ami szakmailag nagyon-nagyon jól mutatna az önéletrajzomban (ez utóbbi a lényeges szempont). Ilyen munkahelyek Európában még max 3-4 nagy városban vannak, és nem mindegyik városban van esélyem bejutni a mesterképzésre. Más városokba viszont garantáltan bejutnék, csak ott nincsenek megfelelő cégek.

Ha viszont maradnék, akkor személyes okokból nem csak a mester idejére, hanem még 4-5 évre ide lennék "láncolva" az országba, amitől baromira elkeseredek, ha belegondolok. Ráadásul ki tudja, mit művelnek még a hazai oktatással...

Tehát:

1) Menjek, de akkor nem biztos, hogy kapok munkát a szakmámban az adott városban, ahol bejutnék mesterre

2) Vagy maradjak, és lenne egy jó gyakornoki pozim?


Azt még talán érdemes hozzátennem, hogy munkanélküli külföldön ettől még nem lennék, data science-et meg ilyesmit tudnék ott is csinálni, de karrierileg más lenne a célom.


(Politikai mocskolódástól kíméljetek, légyszi)



2022. ápr. 26. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a gyakori alapján döntesz el egy ilyen jelentős dolgot?
2022. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, de ha valaki esetleg más szempontokat is felvetne, vagy éppen saját, hasonló esetéről beszámolna, segíthetne a döntésben...
2022. ápr. 26. 20:11
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Én is így voltam 2 éve mikor lediplomáztam, nagyon nagyon kiakaszt a magyar társadalom és az egész hangulat ami otthon van, ráadásul havi nettó 400 at kerestem volna kezdőként ( ami annyira nem rossz), mégis úgy döntöttem ez nekem nem éri meg. Bécsbe jöttem mesterre mert a családtól nem akartam annyira messze lenni, életem legjobb döntése volt. Nem csak, hogy jobban élek, mint otthon élnék, de sokkal jobb a város hangulata, kedvesek az emberek és nagyon jó barátokat szereztem itt. Szerintem ne gondolkodj ezen, vágj bele és legalább próbáld meg, maximum ha nem jön be, még mindig hazamehetsz. Mi a szakod egyébként? Hollandia, Belgium, Svédországban minden szakterületnek nagyon jó mesterképzései vannak, illetve ha közgáz szakon vagy a WU Bécsben nagyon jó én itt tanulok ( angolul vannak a mesterek)
2022. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ja bocsi most olvasom, hogy data science, akkor szerintem végképp nem kérdés, hogy külföld
2022. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

tehát összegzem: mo.n jó minőségű masterre mehetsz, helyben van esélyed megcsípni egy olyan állást is, ami később karrier szempontjából is jól mutat.

külföldön max. vagy egyik vagy másik lehetséges, a kettőt együtt szerinted nem kaphatod meg.

nem tisztem eldönteni, hogy elbszod-e az életed, de talán segít, ha elárulom innen "nyugatról", hogy magyarországon még mindenki a "nyugati demokráciára" csorgatja a nyálát, csak közben a valóság az, hogy a francia állam tűzparancsot adott ki az ellen tüntetőkre, ausztriában kancellári megrendelésre csinálnak koncepciós pereket, és ne felejtsük el azt sem, hogy ők a "jófiúk" akik most úgy utálják oroszországot és imádják a sötétzöld kis copfost, hogy okoznak minden bajunk mellé még egy extra válságot is rendeznek éppen, mert ugye kinek is van szüksége az elnöki palotákban megfizethető árú energiára... (azt meg ne kérdezd mért vagyok akkor itt, nekem már ez az odahaza és nem ilyen egyszerű megszabadulni tőlem)

2022. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Miért is csak egyik vagy másik lehetséges külföldön? Én és rengeteg ismerősöm az élő példa rá, hogy szép karriert lehet csinálni külföldön. Értem, hogy te beveszed ezt a populista dumát, a te dolgod, de fals dolgokat ne mondj másoknak, végképp ne tanácsolj. A Data Science tipikusan olyan szak amire a világon mindenhol szükség van és mindenhol meg is fizetik. Ja annyira van gáz Nyugaton mint amit otthon beállítanak, hogy egekbe a rezsi? Megsúgom ugyanannyit fizetek mint az otthoni barátaim :D Ha már csak a covidot nézzük, rengeteg segítséget kaptak az emberek, míg otthon szinte semmit. Pozitív teszttel az első dolga volt az önkormányzatnak (Antwerpen), hogy felhívott, hogy mire van szükségem, anyagilag, hogy tudom megoldani stb. Szóval lehet itt mellébeszélni ég és föld Magyarország és Nyugat-Európa. Kérdező, bátran menj abba az országba amelyik szimpatikus, ezzel a diplomával nem tudsz mellélőni.
2022. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Április 3-án bizonyos értelemben elvesztettem a hitem az országban. Azzal, ami itt folyik a közéletben, nem tudok azonosulni. Minden porcikám azt mondja, hogy lépjek le innen minél hamarabb. Illetve régi álmom is, hogy külföldön éljek. "


"(Politikai mocskolódástól kíméljetek, légyszi)"

ahaaa


Menjél, jó messzire

2022. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Matematikusnak tanulok, és a data science-t vágom, szóval azzal tudnék kint foglalkozni, de inkább pénzügyek területén szeretnék karriert építeni. Olyan cégek mint a BlackRock, Morgan Stanley, Citi, stb nem mindenhol vannak sajnos, sőt kifejezetten kevés helyen. Ezért érné meg maradnom. München, Bécs, Oslo, Berlin és társai mind remek helyek, de ott jelentősen kevesebb ilyen lehetőség van a gugli alapján, már ha van egyáltalán. Szóval nagyon nehéz döntenem.
2022. ápr. 27. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom hol nézed, de a data a legkeresettebb szakmák között van mindenhol europai varosban, Glassdoor, Linkedin-en egy csomot fogsz talalni ez biztos. Nem csak a Morgan es hasonlok keresnek data scientistet, csomo nagyvallalat pl Google, Coca-Cola, Spotify.. stb raadasul ezeken a helyeken egy fokkal nyugisabb is dolgozni. Kezdokent itt Stockholmban számithatsz legalabb 31-32ezer sek re ami evente emelkedik
2022. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem data science-szel szeretnék foglalkozni, hanem pénzügyi matematikával és modellezéssel, ami a nagy pénzügyi hubokon kívül kevés helyen van... És igen, persze, meg tudnám csinálni a data-t is magában, de nem erre vágyok. Nem egy random cég adatait szeretném pucolni meg elemezni. Viszont külföldön ebből tudnék csak megélni, ha nem jutok be jó helyekre mesterre.
2022. ápr. 27. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!