Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimennék külföldre mesterre,...

Kimennék külföldre mesterre, de szakmailag megérné maradnom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Április 3-án bizonyos értelemben elvesztettem a hitem az országban. Azzal, ami itt folyik a közéletben, nem tudok azonosulni. Minden porcikám azt mondja, hogy lépjek le innen minél hamarabb. Illetve régi álmom is, hogy külföldön éljek.

Viszont amit tanulok, annak egy nem olyan rossz mestere van itthon, és lehet, hogy már most megcsípek egy olyan gyakornoki helyet, ami szakmailag nagyon-nagyon jól mutatna az önéletrajzomban (ez utóbbi a lényeges szempont). Ilyen munkahelyek Európában még max 3-4 nagy városban vannak, és nem mindegyik városban van esélyem bejutni a mesterképzésre. Más városokba viszont garantáltan bejutnék, csak ott nincsenek megfelelő cégek.

Ha viszont maradnék, akkor személyes okokból nem csak a mester idejére, hanem még 4-5 évre ide lennék "láncolva" az országba, amitől baromira elkeseredek, ha belegondolok. Ráadásul ki tudja, mit művelnek még a hazai oktatással...

Tehát:

1) Menjek, de akkor nem biztos, hogy kapok munkát a szakmámban az adott városban, ahol bejutnék mesterre

2) Vagy maradjak, és lenne egy jó gyakornoki pozim?


Azt még talán érdemes hozzátennem, hogy munkanélküli külföldön ettől még nem lennék, data science-et meg ilyesmit tudnék ott is csinálni, de karrierileg más lenne a célom.


(Politikai mocskolódástól kíméljetek, légyszi)



2022. ápr. 26. 19:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is jobban szerettem volna az EU-nál makrogazdasági elemző lenni, mint financial analyst egy banknál de amíg kényelmes életet biztosít nem panaszkodom:D Egyébként miért veszed olyan biztosra, hogy nem jutnál be jó helyre mesterre? Nem bejutni nehéz, hanem bentmaradni.
2022. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagy a verseny a helyekért, és a tanulmányi eredményeim erősen középszerűek. Vannak helyek, ahova meg sem ugrom a minimumot, mert 4,5-ös átlagot kérnek. Szóval ugyan beadom, ahova lehet, az esélyeim nem túl magasak.
2022. ápr. 28. 19:04
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Én nem értek a szakmádhoz, így nem tudom milyenek az esélyeid, DE "hanem még 4-5 évre ide lennék "láncolva" az országba" -ha ezalatt arra gondolsz, hogy az államilag támogatott félévek miatt van ez a röghöz kötés, én úgy tudom, hogy ezt a pénzt csak X éven belül kell visszafizetni, vagy a kiszámlált időn belül itthon ledolgozni, tehát elvileg futhatsz rögtön amerre akarsz, de esetleg nyugodtan érdeklődj utána az illetékes oktatási szervnél, ami ezzel foglalkozik. Szerintem, ha itthon még tudsz tanulni, akkor csináld itt meg, - HA a pályádon belül ezt más is így gondolja, hogy így éri meg - mert az idő előrehaladtával azért az átlagember már egyre kevésbé fogékony az új ismeretek befogadására, ha most nem csinálsz mestert, lehet később már nem menne olyan jól, mert kijössz a lendületből. Ha meg külföldön nem vennének fel mesterre, vagy nem tudnád megfizetni, akkor meg maradt az itthoni tanulás lehetősége.

Illetve, azt döntsd el, hogy mi a fontos, azzal a foglalkozni, ami látszólag nagyon érdekel, vagy ami pénzt szintén hozna és van rá kereslet. Szerintem ezt a data cuccot se vesd el, mert ha az a fő célod, hogy külföldön tudj maradni, élni és dolgozni, akkor elsősorban azt kell nézni, hogy mire lenne ott kereslet (azt írták fentebb a többiek, hogy ez egy nagyon felkapott dolog, én nem tudom). És ha már kint vagy, még mindig megpróbálhatsz később olyan irányba elmenni, ami érdekel. Sosem árt az, ha az ember több területet is jól átlát, mert jöhetnek olyan idők, amikor inkább az egyikre, máskor inkább a másikra van kereslet.

2022. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én egy középutat javasolnék. Jó lenne tudni milyen diplomád van, tegyük fel hogy ha van egy IT/közgazdász/mérnök diplomád, sok esetben teljesen felesleges elvégezni egy Msc-t attól te nem fogsz többet kapni, a tudás szempontjából pedig sokkal többet ér a szakmai tapasztalat, valamint önképezheted is magad, nem kell ehhez Msc. Én külföldre mennék, viszont csak dolgozni és teljes állásba.
2022. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!