Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusra melyik országban...

Erasmusra melyik országban érdemes kimenni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor automatikusan annyit csúszol az egyetemen, amennyi félévet kint töltesz vagy ha kint elvégzed a vizsgákat és itthon elfogadják, akkor nem csúszol?

2022. júl. 17. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat sajnos az érdemes kérdés nem biztos, hogy releváns. Nem biztis, hogy konnyen tudsz olyan orszagba menni ahova szeretnél. Nem csuszol, nalunk el lehet fogadtatni a kinti targyakat + haladsz a tobbivel ami itthon van, hazajössz és itt is levizsgázol.

Azt, hogy hova mehetsz egyetem válogatja, nem minden orszagba van lehetőség. Nalunk kb 3-4 kategóriába van osztva az orszagok es x szemely mehez csak egy helyre, illetve az eresmusra is meg van hatatozva mennyien mehetnek. Nalunk mindimum B2 angol tudas kell hozza, meg tesztet is iratnak angolbol a kimenőkkel. Általában egy nalunk kevesbe népszerű orszagba (pl;Málta, Csehorszag,) könnyű kijutni, de egy nepszerubb helyre pl: Német, Francia, Angol, Spanyol, nehez. Oda sok a jelentkező, és nyilvan nem mehez mindenki.

2022. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanulmányi részhez: benne van a csúszàs esélye. Igen, van, hogy fel lehet venni itthoni tárgyakat (és csak a vizsgára bemenni, vagy beadandókat írni), el lehet sokszor fogadtatni a kinti tárgyakat, de nem mindig. Nálam alapszakon 70-80&-os egyezést fogadtak el, mesteren pedig szabad kreditnek számíttattam be. A màsik az, hogy ha nem ismeri a kinti rendszert a diák, könnyen túlvàllalhatja magát. (Én.) Felvettem 6 tárgyat+ itthonit utána pedig alig bírtam, mert minden háromszor volt a héten, egész nap suliban voltam, az anyagmennyiség sokkal nagyobb volt (a nyelvvel nem volt gondom) és a végén a vizgsaidőszak csak két hét. Szóval képzelheted mikor tudtam rájuk tanulni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy érdemes megnézni hány kredites a tárgy, megnézni a tárgyleírást stb. Érdemes megnézni, hogy van-e olyan szabály, hogy az erasmus félév alatt hány kreditnek kell lennie itthon. Én hiàba vettem fel 24 kreditet (6+9+9), azok kettőnek számítottak így fel kellett vennem itthoniakat is. Az volt a szerencsém, hogy online oktatás volt.


Ha leírod konkrétan mit tanulsz lehet van olyan, aki konkrétabban is tud segíteni.

2022. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia, meg kell nézned a kiválasztott egyetem mintatantervét, és ha sok olyan tárgy van amit nem tartasz valószínűnek hogy az egyetemed itt elfogad, akkor csúszhatsz sajnos, de ha van nagyjából átfedés akkor nem feltétlenül kell

ha semmiképp nem akarsz csúszni akkor keress olyan egyetemet amelynek hasonló tárgyak vannak a mintatantervében

2022. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En nem csúsztam semennyit, mert be tudtam szamittatni a kint felvett tantárgyakat otthonra. Én mindenképpen olyan országban akartam menni ami kicsit északabbra van, és ahol meg nem voltam. Hollandia, Norvégia, Svéd vagy Finnország voltak a befutok, végül Hollandiába mentem. Nem bántam meg, szerintem a többi ország nagyon drága, és rengeteg élményem lett. Én egyik szeptemberében mentem ki és januárban jöttem haza. Jó volt nagyon, utána voltam több országban is baratoknal és hozzám is jöttek ide akiket ott ismertem meg. Szerintem mindenképpen megeri kimenni, rengeteg élmény, nyelvtudasod is fejlődik. Én angolul tanultam mert nem tudtam Hollandul nyilvan, de amíg kint voltam tanultam úgy is (felvettem olyan orat csak úgy for fun) es ma már megertem és ha nagyon muszáj beszélni is tudok úgy. Utana vissza akartam menni oda szakmai gyakorlatra de elutasitottak mert nem beszéltem olyan jól a hollandot és muszáj lett volna, így Angliában, Londonban csináltam meg még a szakmai gyakorlatomat
2022. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem az lenne a kérdésem hozzátok, hogy muszáj fél évet kint lenni? mármint mi van ha valaki pl csak 3-4 hónapot akar kint lenni? a legtöbb egyetemnél azt láttam hogy 3-6 hónapig lehet kint lenni, de mindenki általában egy egész szemesztert kint tölt, szóval ez a valóságban hogy működik?

köszi

2022. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ötös: én írtam a második választ. Nálunk benne volt a szerződésben, hogy hány kreditet kötelező kint teljesíteni. Ezt nem lehet úgy, hogy kevesebbet vagy kint, mert akkor nem tudod teljesíteni a kurzust. Nekem az online oktatás alatt is kötelező volt kint lennem, hiába volt minden órám online. (A kapott pénz miatt.)
2022. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
értem, logikus egyébként és köszönöm a választ, csak nem értem hogy pl a semmelweis miért írja lehetőségként a 3 hónapot, mert ez így megtévesztő egy kicsit
2022. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szakmai gyakorlatra írja?
2022. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt az általános tudnivalóknál azt írja az elméletnél minimum 3 hónapra lehet pályázni, tehát opció a 3 hónap

de igazából mindegy végül is, mert tényleg egy egész szemeszternek van értelme

2022. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!