Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jól tudom, hogy a Bécsi...

Jól tudom, hogy a Bécsi Egyetemre csak a tanulmányok megkezdéséig kell a német felsőfokú?

Figyelt kérdés
Tehát ha jövőre mennék olyan szakra, ahova nincs felvételi, elég ha nyáron teszem le a nyelvvizsgát? Most középfokúval rendelkezem csak.
2022. júl. 23. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Mi az hogy "csak a tanulmányok megkezdéséig kell"? Utána el akarsz felejteni németül vagy el akarod égetni a felsőfokú nyelvvizsgádat?


Ha jövőre mész a szakra akkor minek kellene előbb? Nem visszamenőleg kérik 10 évre előre, hanem a beiratkozásod napján be kell mutatnod, a tanulmányi osztályos ügyintézők pedig felviszik a rendszerbe az adatokat, hogy rendelkezel felsőfokú nyelvvizsgával + nyelvvizsga törzsszáma stb...


Azért érdemes időben letenni, ha buksz akkor az egyetem elkezdését ne csúszd le vagy hogy a kezdésig kézhezd kapd a nyelvvizsgádat

2022. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, csak gondolom vannak más külföldi egyetemek, ahol már a jelentkezésnél meg kell, hogy legyen.
2022. júl. 23. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a felvételi eljárásnak van egy hatáideje, addig kell bemutatni. Nem tanévkezdéskor.

Angol nyelvű képzésekre nem kell a német felsőfokú, igaz?

2022. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok sok angol nyelvű alapképzésről, WU-n van egy, oda nem kell. De pl. anglisztikára, ami angol nyelven van minden országban, kell.
2022. júl. 31. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
En WU-ra járok, beiratkozáskor kellett bemutatni csak. Szóval elég nyáron megcsinálnod.
2022. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!