Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire megoldható? (magyar egyetemről külföldi, tárgyak elfogadtatása)

Figyelt kérdés

Tervben van a külföldre költözés, viszont túl későn jutott eszembe az, hogy külföldön tanulnék, csak érettségi tájékán, meg variáltam kicsit, ezért idén erről lemaradtam. Magyar egyetemre adtam be a jelentkezésem, ahová fel is vettek, be is fogok iratkozni, mert érdekel a szak, szeretném megszerezni az alap tudást és már régóta vártam, hogy végre egyetemre mehessek, amúgy is csúsztam egy évet NYEK miatt gimiben.

Természetesen utánanéztem a külföldi egyetem honlapján mindennek és ha majd arra kerül a sor, valószínűleg fogok nekik írni (vagy akár év közben is), de hátha van valaki, aki ebben jártas vagy van ebben tapasztalata.

Jövő ősszel kezdeném a külföldi egyetemet, a magyar egyetemen vagy félévet vagy egy évet maradok, a felvételi követelményeknek utánanéztem, nem azzal van a baj, csak az érdekelne, hogy sikerülne-e egyes tantárgyakat elfogadtatni. Itt tanári szakra fogok járni, kint pedig olyan szakra fogok jelentkezni, ami tanárin az egyik tantárgyam lesz. Megnéztem a külföldi egyetem mintatervét is és elég sok egyezés van, ráadásul mivel nyelvszakról van szó, minden országban nagyrészt az adott nyelven folyik az oktatás. Mert azért jó lenne, ha nem elölről kellene mindent kezdenem... Fordítást nyilván csináltatnék.


2022. aug. 5. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ország egyetemén fogsz tanulni? Ez nagyon nem mindegy ám.
2022. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ausztria
2022. aug. 5. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2: Kredit-egyenértékűség van az Európai Felsőoktatási Térségben, amelynek Ausztria is tagja, így hasonló tematikák esetén jó eséllyel elfogadják majd a tárgyaidat. Arra ügyelj, hogy minden elvégzett tárgyról és a leckekönyvről is szerezz be hitelesített tematikát. Sajnos valószínűleg csak osztrák fordítóiroda fordítását fogják elfogadni, úgyhogy komoly kiadásra kell felkészülnöd.


Egyébként ha itthon államin kezded el a képzést, és fél évnél többet maradsz, azután otthagyod, és külföldre mész, akkor sajnos visszafizetési kötelezettséged keletkezik. Erre a kiadásra is fel kell készülnöd.

2022. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: Igen, tudom. Kérdéses még, hogy csak az első félévre maradok itt (ekkor ugye nem kéne fizetnem) vagy a másodikra is. Mérlegeltem mindegyiket, megvan mindkét opciónak az előnye és a hátránya is, majd még el kell döntenem. De amúgy hivatalosan 20 éven belül kell visszafizetnem, nem azonnal, ha jól tudom? (nem 20 év múlva fizetném vissza, de mondjuk pár év múlva)
2022. aug. 5. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: Rosszul tudod. A 20 év utáni visszafizetési kötelezettség akkor keletkezik, ha valaki az állami képzés elvégzése UTÁN külföldre távozik és nem jön vissza. Ha otthagyod a képzést, azaz végzés előtt kiiratkozol, és egy éven belül nem kezdesz el egy másik hazai képzést, akkor azonnali visszafizetési kötelezettséged keletkezik, amit adótartozásként kezelnek. Persze lehet kérvényezni a részletfizetést.
2022. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fejezed be a képzést, 2 éven belül itthoni munkaviszonyt kell kezdeni és ledolgozni a felhasznált féléveket, nincs 20 év várakozás. Ha nem teszi meg, a képzés felét ki kell fizetni.
2022. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, értem, köszönöm. Akkor nem volt teljesen világos. Hát ja, ez picit problémás. Nekem ugye saját keresetem még nincs, de ha el is mennék diákmunkára (jelenleg nem fog beleférni), akkor sem tudnék annyit összeszedni, sajnos nálam 500 ezerről lenne szó, leginkább ez a baj, mert ha 200 ezer lenne, hagyján. A szüleim nem keresnek rosszul, nem mennénk csődbe ettől, de nem várhatom el tőlük, hogy kifizessék, nem akarom terhelni őket ezzel. Majd megbeszélem velük is.
2022. aug. 5. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!