Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem utolsó évében érdemes...

Egyetem utolsó évében érdemes menni Erasmusra vagy esetleg problémás?

Figyelt kérdés

Az ELTE-re járok, 3 éves kurzusra. Most kezdem a második évemet, és az őszi félévben szerettem volna menni most Erasmusra, de sajnos nem vettek fel abba az országba, amelyikbe szerettem volna menni. De feladni nem szeretném, ezért újra jelentkeznék, sok ok miatt nem tavasszal, hanem a harmadik, vagyis utolsó évem őszi félévében. Valaki csinált már ilyet? Mennyire problémás a szakdolgozat, szakmai gyakorlat stb szempontjából?


Valamint, ti a kinti egyetemen elvégzett órákat itthon el tudtátok fogadtatni? Rendes, tanegységben szereplő óraként, vagy inkább kötelezően választhatóként? Minden tapasztalat, élmény, tanács, sztori nagyon érdekel, köszönöm!



2022. szept. 4. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretnél élj a lehetőséggel,viszont előfordulhat hogy emiatt csúszol egy fél évet, ami szerintem nem akkora tragédia, cserébe egy életreszóló élményben, nyelvtanulásban, tapasztalatszerzésben lehet részed. Nekem van olyan ismerősöm, aki sok mindent el tudott fogadtatni, de olyan is, aki alig valamit. Személyesen nincs tapasztalatom ezzel meg én nem is szeretnék Erasmusra menni szóval ezen túl sajnos nem tudok többet segíteni.
2022. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En voltam az utolsó évben. Én is egy felevvel később diplomaztam, de tudtam hogy ez lesz. Nem bántam.

Nagyszerű élmény volt, ajánlom mindenkinek

2022. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én jövő tavasszal tervezek menni, mivel az lesz az utolsó félévem, így akkor már csak a szakdogát kell írni, amit tudok külföldön is, és emiatt nem fogok csúszni.
2022. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!