Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglisztika után külföldön...

Anglisztika után külföldön mester/doktori lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt az angol irodalom és nyelvészet, de borzasztóakat hallok az itthoni képzések színvonaláról, viszont a külföldi egyetemek nagyon drágák. Felmerült bennem, hogy elvégezném itthon a BSc-t és külföldre mennék mesterre mivel azt hallottam, hogy a Post Graduate diákoknak több a támogatási lehetőség. Valakinek van ezzel tapasztalata esetleg vagy átlagban az anglisztikával? Három éve szereztem Cambridge Prophiciencyt és jövőre diplomázok (jelenleg is angol nyelven tanulok a BGE-n) ezért tartok tőle, hogy mennyi értelme lenne még ezek után elmennem egy itthoni anglisztikára.

2022. nov. 11. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Akkor olvass sok angol irodalmat, esetleg nyelvkönyveket, és iratkozz be egy normális szakra. Jog, közgazdaságtudomány, IT, hasonlók. Tudod, amiből meg is tudsz élni, szabadidődben pedig olvasgatod Shakespearet. Egy volt anglisztikás. Nálunk pár hét után kezdtek elkopni az emberek, és a társaság fele eltűnt második szemeszterre. Én 2 évig bírtam.


Ja, most látom BGEn vagy, és angolul tanulsz. Nem tudom mit, de szerintem teljesen értelmetlen beiratkoznod anglisztikára, hacsak nem akarsz a színeshajú alter csajokkal meg bokáig érő bőrkabátos csávókkal az épület előtt cigizni minden óra után, a koszos Dózsa György út forgalma mellett, ködös felhős, enyhén esős időben. Nekem ez a kép él a fejemben az anglisztika szakról. Megvan mondjuk a romantikája így utólag, nem mondom, hogy nem hiányzik, hogy néha néha beüljek valami órára, miután ettem egy jót a Mundo Caféban.


(sokat lógtam, tudtam hogy nem akarom ezt elvégezni, csak ősök nem engedtek halasztani)

2022. nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire jársz a BGE-n? Szerintem ha most lesz egy életképes diplomád,akkor fölösleges elmenned anglisztikára,hacsak nem az életed álma...
2022. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz most a BGE-n? Mi lenne a terved az anglisztikával?

Legalább 3 olyan egyetem van Budapesten, aminek a bölcsészkarán tanítanak anglisztikát (ELTE, PPKE, KRE), nyugodtan beülhetsz bármelyik előadásra. Hirtelen felindulásból még nem költöznék külföldre.

2022. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1


Már csak azért megérte ma felkelnem, hogy ezt a leírást elolvassam. :D

2022. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok, mondanátok véleményeket, ha az alábbi egyetemeket valóban ismeritek, tapasztaltátok? Károli, METU (Metropolitan), Kodolányi, ELTE, PPKE. Bölcsész/anglisztika, médiatud. érdekelne. Köszönném nagyon a valódi tapasztalatokat!
2022. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!