Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni az Erasmusról?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert vagy irigyek, vagy tudatlanok, vagy mindkettő. Az Erasmus egyszeri és soha nem visszatérő lehetőség, semmiképpen ne hagyd ki. Ha jó helyre mész, egész életedben ott fog ragyogni a CV-dben egy kiváló nyugati egyetem. Nagyon sokat tanulhatsz kint akárcsak egy fél év alatt, világot látsz, megismersz mélyebben egy másik kultúrát, rengeteg embert, barátokat szerzel stb.
2023. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Miért nem őket kérdezed meg?
2023. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Mert fogalmuk sincs arról, mi is az. A legtöbben a hülye sztereotipiáknál elakadnak, hogy egyetem = bulizás meg szex, külföldön meg végképp.

Aki meg értemes, az felfogja, hogy ez egy nagy lehetöség, tanulmányok szempontjából is, de kulturális szempontból is, emellett nagy élmény más országban élni a mindennapokban.

2023. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kólauborkával ***** válasza:
96%
Én azóta bánom, hogy kényelemből és lustaságból nem mentem. Én ajánlom, ne engedd le beszélni magad róla, persze, ha te szeretnél menni.
2023. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Pedig jó lehetőség, amit ki kell használni. Már, ha nem kiszervezett egyetemről van szó, mert az bizony kétséges.
2023. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

A kérdező elég jól ráugrasztotta az embereket egy aktuális témára...


Nyilván, ha valódi kérdés lenne, akkor több részletet elárult volna.

2023. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1. A munkáltató nem fog komolyan venni, mert csak “bulikázom” 5 hónapig

2. Lakótársat, munkahelyet, iskolát, párt önzés/felelõtlenség faképnél hagyni

3. Maga a tény, hogy csapot-papot otthagyok. Ilyen emberre nem lehet hagyatkozni

2023. jan. 18. 10:50
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
7. Aki ilyen ostoba és szűklátókörú, az ne menjen egyetemre se.
2023. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

7. Ok. Én pedig nemzetközi menedzser vagyok 20+ plusz év munkatapasztalattal, szerintem kicsit nagyobb rálátásom van arra, hogy mit néznek a munkáltatók. Óriási plusz egy top 100-200 egyetemi ösztöndíj a CV-ben nemcsak kezdő, de haladó szinten is, 20 év után is. “Bulikázni” otthon is tudsz, de aki Erasmuson volt, az

- jobban beszél idegen nyelven mint az, aki nem volt

- ismer más (jobb, sokkal jobb) egyetemeket is belülről, mint a magyart

- megtanult jobban dolgozni mint ahogyan a magyar egyetemek arra tanítanak (ne legyünk már álszentek: Corvinus 1201-1500 a.k.a. “Futottak még” helyen a világranglistán, BME ugyanez, ELTE-SZTE-PTE valahol a “low tier” kategóriában a 600-1000 közötti helyeken, az Óbudai egyetlen oktatónak köszönhetően az 1001-1200. helyen, egyedül a SOTE helyezése értékelhető, de az se top egyetem, max. middle-tier).

- eligazodik más kultúrákban, nem csak külföldi nyaralásokon tanult meg tequilát rendelni

Stb.

2023. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7


1. Aki tudja mi az erasmus, az nem azt fogja feltételezni, hogy csak bulikáztál, hanem azt, hogy külföldön is feltalálod magad, valamennyire életképes vagy az otthonodtól távol is.

2. Iskolát faképnél hagyni??? Nem véletlenül van az egyetemeknek erasmus szerződése

3. Nem csapot-papot hagysz ott, a pályázást rendesen át kell gondolni, elintézni a dolgokat


Az viszont elképzelhető, hogy nem tudod az összes kinti tárgyadat elismertetni itthon, csúszol egy (fél)évet. Na bumm, nem dől össze a világ.


Ha ezek miatt annyira nem akarsz kint tanulni, akkor nézz rá a szakmai gyakorlat pályázatra. Ott kb 2 hónapot vagy csak kint, nyáron is meg lehet csinálni, és persze jól mutat az önéletrajzodban a külföldi cég, ha olyan helyet találsz.

2023. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!