Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi (pl. angol) egyetem...

Külföldi (pl. angol) egyetem full remoteból, itthonról? Létezik?

Figyelt kérdés

Egy villamosmérnöktől hallottam, hogy az angol egyetemek pofon egyszerűek, konkrétan egy közepes-erős angollal meg lehet csinálni, és nem himihumi, hanem pl. mérnöki szak, és hülye vagyok ha itthon megyek egyetemre, mert szétszívatnak, aztán kiröhögnek a keményborítós wc papírral, amelyen külföldön egy magyar diploma híre/értéke (nem az én véleményem).

Nyilván egy magyar egyetemi diplománál nem ad hasznosabb/erősebb tudást, sőt - ezt tudom.

De én is úgy gondolom, hogy elismertebb egy ilyen diploma világszerte, és itthon se küldenek el vele, nekem ez főleg külföldi munka miatt lenne fontos, mivel sok országban nem nagyon fogadják el/ismerik el a magyar diplomát, ha mégis, az sokszor nem egyenértékű valami "nyugatibb", nagyobb ország által kiállított diplomával. Mielőtt megkapom hogy aki nem akar ne is tanuljon meg így mit akarok egyetemen, meg a többi frusztrált diplomás/nemdiplomás troll okosságát, nekem az a lényeg, hogy mindenhol elismerjék, elfogadják, mivel nem itthon tervezek. Nem az hogy nulla eforttal legyen mérnökim. És angol egyetem alatt ne az Oxfordra gondoljatok, hanem egy teljesen "átlagos" angol egyetemre.

Köszi minden normális választ!!!!



2023. aug. 25. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott az IUBH (német), Open University (UK), University of London (UK), University of Stockholm (svéd), stb.


De ha már említetted, konkrétan az Oxfordnak is van online degree programja.

Illetve a legtöbb ilyen egyetem, akik kifejezetten rámentek az online-ra (mint az IUBH vagy az OU), ajánlanak Dual Degree programot, azaz minden extra munka nélkül, csak extra pénzért, a program végeztével egy másik, általában QS Top 1000-es egyetemtől IS kapsz egy diplomát.


Az pedig sehol nem lesz rajta jelezve, hogy online, vagy hogy dual degree lett volna.

2023. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a full remote azt jelenti, hogy full egyedül, akkor az nem lesz puha dió. ha van lehetőség mondjuk hetente konzultálni, az más.
2023. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem vagyok biztos, hogy mérnöki szakot lehet-e teljesen távoktatásban végezni. Én az Open University-ről tudom, hogy az nagyon elismert.
2023. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, köszi szépen, utánanézek!

Második: Igazából full online, full egyedül. Én nagyjából azt hallottam hogy kb csak beadandóid vannak, meg az itthonihoz képest pofonegyszerű vizsgák, és nem kell túl sokat beleadni hogy legyen diplomád. Nyilván nem ez az alapfeltétel, de munka mellett nem bánnám ezeket, mérnökökkel dolgozom, tőlük (is) tanulok.

Harmadik: Sajnos abban én sem, talán nem is feltétlenül szeretnék mérnökit, bár egy villmérnök, mechatronikus, vagy IT diploma nem lenne rossz, sőt. Nem tudom hogy van-e ugyanúgy labor mint itthon, vagy bármi, vagy full online végig lehet tolni. Lecsekkolom az ajánlásod, köszi!

2023. aug. 25. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:

(a második) Hát igen. Csak tök egyedül hatszor olyan nehéz, mint amikor kérdezhetsz valakitől. Mert a kollégák, azok aztán semmire se lesznek jók. Én egy nagyvállalatnál dolgoztam, ahol, amerre néztem, az adott szakma mérnökei jöttek-mentek a folyosókon, nappalin és levelezőn végzettek, és levelezőn épp bárhova járók, ha én másodikos voltam, akkor volt harmadikos, negyedikes, ötödikes (az ötéves egyetem idején). Tudod, mit mondott bármelyik, ha megkínáltam a kérdéssel, hogy ez itt miért 42, mikor nekem 21 jött ki? Mert nyilvánvaló, hogy kell egy kettes szorzó, de miért? Az egyenválasz: Ne haragudj, én ezt megtanultam, levizsgáztam, elfelejtettem.


De mondhattam volna azt is, hogy na, távoktatásban már az első feladaton megbuktál, mert pontosítás nélkül kellett volna JÓL értelmezned azt, amit írtam. :)


És mindezeken felül tudsz jól a szóbajöhető nyelveken? Én láttam olyant, hogy nagy elánnal nyelvet tanuló barátom teljesen elbizonytalanította magát, hogy most mit is ír a hogyishívják, miközben egy jó műszaki érzékű, autót hajtó fazon, és egy autó kezelési utasításában a szívatóról volt szó, amelynek kezelését nyilván félholtan is tudta volna, hogy mikor kell kihúzni, és mikor visszatolni, de a vége az lett, hogy nem tudja, mit írnak itt, lehet, hogy azt, hogy hidegen indítás előtt kell visszatolni? Vagy kihúzni? Vagy mikor? Miközben harminc évvel ezelőtt a vegyes járműparkban beültünk egy szolgálatiba, beszélgettünk, rám figyelve kihúzta a szívatót, ráindított, a telephely kapujánál visszatolta...


Persze nyilván több ember elvégzett már ilyen egyetemet. Egy hét után én is rájöttem, miért kell a kettes szorzó. :D

2023. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Kérdező, kifejezetten ajánlom az IU-t.


Angol nyelvűek a képzések.

Havi 1-2 online óra van a professzorokkal élőben, van lehetőség kérdezni.

Illetve Teams csoportok is vannak szaktársakkal, professzorokkal benne, de e-mailben is kereshetőek akármikor.

Emellett egy új, tanulást segítő AI chat-et is betanítottak a tananyagokkal, a professzorok mélyrehatóan tesztelték, az is használható.


A Computer Science Program (én is ezt csinálom) benne van a Dual Degree programban, így végzéskor a másik diplomát az London South Bank University (LSBU) adja, ami a QS listában 851-900., szóval benne van a Top 1000-ben, ami világszinten jót jelent.


Az ára sem drága, 200 EUR / hónap.

Nincsenek extra program vagy kredit díjak, csak a sima tandíj, ami tartalmaz mindent.

2023. aug. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hillsdale.edu/walsh
2023. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!