Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik külföldre mentek tanulni,...

Akik külföldre mentek tanulni, nem bántátok meg?

Figyelt kérdés

Sok a vegyes érzésem és félelmem. Ba-t itthon csináltam, de a szférámban nagyon alulfizetett lennék. Van célország, egy év gap lenne és után mennék mesterre.

Akik kimentek nem bántátok meg?

Tök jó dolgok vannak itthon is. A barátaim, emlékeim…mindent itthagyok, mert tudom hogy hosszútávon ez kifizetődőbb megbecsülésben, mindenben



jan. 11. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
emlékeid.. ne drámázz már. amikor elmész a titokzatos "külföld"re, egyből teljes memóriatörlést hajtanak rajtad végre? barátok meg lesznek, újak is helyben meg a régiek is, ha valódi barátságok, most mit változtat az, hogy egy térben ültök-e beszélgetve, vagy videón? különben is el lehet menni látogatóba, vagy mi? ha belföldön elköltözik egy haverod sopronból debrecenbe, azzal már nem is beszélsz többet, mert fizikailag nincs ott?
jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg :D

Szintén mesterre mentem külföldre, csúszás miatt 2,5 évet voltam kint Bécsben. Fehérvári vagyok úgyhogy nekem azért viszonylag könnyű is volt hazajönni időnként látogatóba, talán 4 hónap volt a leghosszabb idő amit egyben kint töltöttem. Elején én is nagyon féltem, de viszonylag hamar hozzá tudtam szokni az új helyhez. Angolul tanultam úgyhogy sok hallgató volt rajtam kívül még akik más országokból jöttek, de volt magyar szaktársam is. :) Viszonylag könnyen sikerült pár emberrel összehaverkodni,

jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nah sikerült közben a küldésre nyomni :D

Szóval sikerült pár emberrel összehaverkodni, egyikük segített is gyakornoki helyet találni. Alapszakot angolul végeztem úgyhogy az elég jól ment előtte is, de németből kb középfokon voltam úgyhogy nyelvtanulás szempontjából is nagyon hasznos volt. Voltak persze nehezebb időszakok is, de összességében nagyon jó élmény volt, mindenképp megérte.

jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Es jelenleg is kinn elsz? Mert en letelepedni is gondolkodok

#1 egyszeruen bunko vagy:)

jan. 11. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

bunkó? hát ez új, eddig nem tudtam, hogy ez a szó is a "felnőtt, gondolkodó, reális ember" szinonímája... de akkor maradj otthon, hiszen mit ér az élet, ha nem a gyerekkori szobádban töltöd be az ötvenet és nem az óvodás barátaiddal mész kocsmázni hétvégenként... amíg persze ők el nem költöznek máshová esetleg.

lehet hogy van egy olyan stílusom, amit a síró kisgyerekek nem értékelnek, de ha ennyitől kiborulsz és megsértődsz, tényleg ne menj sehova. a közvetlen környezeted kivételével senki nem tudja, hogy téged még huszonévesen is úgy kell kezelni, mint egy érzékeny nebáncsvirágot.

jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj mar, fogalmad sincs arrol hogy voltam e mar hosszutavon kulfoldon, vagy akarmi. Bolcsebb lettel volna ha normalis stilusban irsz ide. Bar lehet te konnyen tulteszed magad, hiszen nem sok baratod lehet ilyen stilussal
jan. 11. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
"Es jelenleg is kinn elsz?" - Hivatalosan igen, de novemberben leszámoltam a korábbi munkahelyemen és most itt vagyok Mo-n márciusig családi ok miatt. Viszont új munkát ugyanúgy Bécsben keresek, az albérletem is még megvan amit most így párom egyedül élvezhet. :) Nincs tervben ténylegesen hazaköltözni és itt munkát keresni.
jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én megbántam és ott is hagytam. Letelepedni nem terveztem, de az is benne volt, hogy megtetszik és maradok.

Elsősorban nem a barátaim miatt. Mert meglátogatnak beszéltek, hazamész, illetve kint is lehet új társaságod.

jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bántam meg egyáltalán, szeretek külföldön élni. Én alapból úgy jöttem ki, hogy volt egy nagyon közeli barátom az országban és neki egy ismerősénél lett albérletem, szóval elég hamar belecsöppentem egy nagyobb helyi baráti társaság közepébe. Sok embert megismertem és sok barátom lett itt is. Ha innen költöznék el, akkor most már itt kellene hagynom egy rakás barátot. Szeretek Magyarországra látogatni, de nekem 4-6 havonta pár hét bőven elég és utána már szívesen jövök vissza.
jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!