Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amerikai oktatás miért...

Az amerikai oktatás miért ennyire silány minőségű?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Kissé csalódtam. Valamilyen hosszas bemutását és kifejtését vártam az amerikai oktatási rendszer jellegezetsségeinek azzal a konklúzióval bezárva, hogy bizony világviszonylatban nyugodt szívvel nevezhető az silánynak. Erre azt látom, hogy még csak táppont sem került a kifejtős részbe...
2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
84%
Elmondom neked: mert az amerikaiak számára más az értékrend. Ők egy fogyasztói társadalom. Ők nem gondolnak arra hogy miből fogják fizetni a hitelt, csak felveszik. Egy alapmentalitás náluk hogy jól érzik magukat, büszkék arra hogy amerikaiak, és mindenekelőtt a legfontosabb hogy SIKERESEK legyenek, legyen SIKERÉLMÉNYÜK. Igen a sikerélmény. Ezért silány az iskola. Az iskolában mint tudjuk osztályoznak, az meg néha (szinte mindig) letöri a diákokat. Sok intézményben náluk nincs osztályzat, egyszerűen azért hogy ne törjék le a gyerekeket. Akármilyen kicsi dolog sikerül a gyereknek azért óriási dicséretet kap. Ezért az amerikaiak nem tűrik a vesztességet, mindenben elsők akarnak lenni, és ha valamiben más jobb, azt nem ismerik el.
2011. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig nincs baj az amerikai oktatással. Náluk sokkal jobban azt tanulhatja valaki, ami érdekli meg amiben alapjáraton tehetséges is. Nálunk meg itt a sok száraz, kötelező tantárgy, ami csak elveszi a diákok kedvét a tanulástól.
2011. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elozo valaszadoval.
2011. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
én is teljesen egyetértek a 3. hozzászólóval. Az hogy ott a diákok nem ugyan azokat tanulják mint itt, az egyáltalán nem azt jelenti hogy silány, sőt, sokkal jobb, hiszen nézd csak meg: Amerika a világ egyik vezető nagyhatalma, Magyarország meg nagyon messze van attól. Ott lehet hogy a diákoknak nem kell megtanulniuk annyi kémiai képletet, de az az igazság, hogy a magyar gyerekek is tök fölöslegesen csinálják, hiszen jó esetben jövőre, de inkább a következő hétre úgyis elfelejti mindenki. És mi az eredmény: A gyereknek elmegy a kedve a tanulástól, rossz jegyeket kap, azt hiszi buta, és utcaseprő lesz. Míg Amerikában főleg az alapokat tanítják meg minden tantárgyból, amit azért illik tudni mindenkinek, és ha valaki tudja, hogy neki nem időpazarlás, és érdekli, akkor tanulhat amit szeretne. Ezen kívül van pl vita órájuk, ami nagyon hasznos a mindennapi életben is, vagy pl. háztartástan, amire szintén mindenkinek szüksége lesz ha felnő. De ha nem így értetted a silányságot kérlek fejtsd ki bővebben, mert e kérdésedből nem derült ki sok
2011. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy silány az oktatás, mert sok amerikai embernek alacsonyabb az IQ-ja, mint a magyaroknak, annak ellenére, hogy elvégezték a középiskolát.


Pl.:

http://www.youtube.com/watch?v=jj6AQCMLUNc

2011. febr. 6. 13:53
 7/20 anonim válasza:
28%
Igen,erről már én is hallottam,hogy ott nem valami minőségi oktatás folyik.A Harvard egyetemen meg azt az anyagot adják le a gyerekeknek,amiket nálunk adnak le gimiben.Szóval ennyit erről.
2011. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo kommentelonek: Ha tenyleg ugyanazt tanitjak a Harvadon mint a magyar gimibe, akkor hogyhogy eddig egyetlen magyar gimis sem szerzett Nobeldijat? :)

A kerdezonek meg a kovetkezo klipet ajanlom az intelligens magyar fiatalokkal kapcsolatban: [link]

2011. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

08:54!

Ez semmi! Az amerikaiak még olyan válaszra se tudják a, hogy hol van Kanada.

Amúgy azt a kérdést amit feltesznek a videóban, azt egyáltalán nem tanultuk hatodikban. Legalábbis mi.

2011. febr. 7. 09:10
 10/20 anonim ***** válasza:

Kerdezo: nem tudom hogy hatodikban ti mit tanultatok, de az orszag legjobb egyetemenek ( ezek felvetelt nyert egyetemistak!!) bolcseszkaran illene tudni, hogy mikor volt a masodik vilaghaboru es hogy a bolygoknak van tomegvonzasuk.

A video masodik reszeben pedig azt nem tudjak hogy Csehorszagot nem hatarolja tenger: [link]

Ez hanyodikos foldrajzos anyag, szerinted???

Es ezek is magyar egyetemistak...

2011. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!