Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amerikai oktatás miért...

Az amerikai oktatás miért ennyire silány minőségű?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 19:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ha ezt a kérdést nekem is feltették volna kamera előtt akkor én is zavarba jöttem volna.
2011. febr. 7. 10:39
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Jeleng Amerikában tanulok és azt kell, hogy mondjam, hogy bár a szint tényleg alacsonyabb, mint Magyarországon mégis több támogatást kapok. Nem tudok valamit? Megkérdezem, és a tanár akár 20 percet is ott ül velem suli után mindennap minden gond nélkül.


Én belssőépítész szeretnék lenni és az egyetemet, amiket kiválasztottam nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a portfólióra. Magyaországon nemhogy segítséget nem kaptam, de még rajzórám sem volt. Itt napi másfél órát rajzolhatok, benne van az órarendemben. Hogy rajzzal semmire se fogok menni? Nem leszek orvos az biztos, de nem is arra készülök.


Amúgy itt is van magasabb szintű oktatás. Csak oda tényleg magasabb szintűnek kell lenni. A "hülyéket" nem engedik ilyen osztályokba. És mint ilyen, nem biztos, hogy velük futsz szembe a Targetból kilépve.


Tehát: meg van a lehetőség mind a jól tanulásra, a sokat tanulásra ÉS arra, hogy azt tanuljunk, amint szeretnénk.

2011. febr. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Mielőtt valaki belekötne a helyesírásomba: nem szoktam leellenőrizni a gépelésem...
2011. febr. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

"Azért írtam, hogy silány az oktatás, mert sok amerikai embernek alacsonyabb az IQ-ja, mint a magyaroknak, annak ellenére, hogy elvégezték a középiskolát."


- Ha már ennyire szakértő vagy, legalább tudhatnád, hogy a műveltség és az IQ két külön dolog...

2011. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy ezekre a videókra sem hivatkoznék senki helyében.

1.) Ezek a videók bemutatják, hogy milyen rossz válaszokat kaptak. Na de azt honnan tudod, hogy mennyiből? Mert tuti, hogy kaptak jó válaszokat, a kérdés már csak annyi, hogy mennyit. Nem mindegy, hogy mondjuk 50 rossz válasz mellé még 100 jó hangzott 1000.

2.) Mint te magad is mondtad, volt olyan kérdés, amitől te is zavarba jöttél volna. Amikor tudod, hogy filmeznek, akkor előjöhet a lámpaláz, abból pedig nem sok jó sülhet ki.

2011. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az USA egy olyan állam, ami szövetségi köztársaság, és kb. 50 tagállamból áll. Ha itt nő fel valaki, nehéz elképzelnie egy olyan földrészt, ahol 300 km-enként tök új nyelv, gazdaság, kultúra, új állam van.


Te tudod melyik ország fővárosa Tegucigalpa? Honduras, közép-amerikai ország, nagyobb mint Magyarország!! Ja hogy Közép-Amerikában is van egy csomó független állam? Tudtad? Szerinted a magyarok ezt tudják? Tudod melyik ország fővárosa N’Djamena? Csád! Pedig akkora mint 100 Magyarország!!!


Azért mert valaki nem tudja egy apró, és valljuk be, elég jelentéktelen ország fővárosát egy teljesen más kontinensen, nem buta.


Az amerikai oktatási rendszer - bár személyesen nem tapasztaltam - nem rossz. Más képességeket fejlesztenek. Amíg itt deriválni tanulsz, ott gyakorolhatod, hogyan legyél jó előadó vagy vitapartner. Nem kell MINDENKINEK diplomásnak lennie, Amerikában valószínűleg jobb a szakmunkás-diplomás arány, mint itthon, ahol mindenki akar egy papírt az utolsó névtelen főiskoláról is... Másrészt ott fizetős minden egyetem, ezzel is meg tudják akadályozni az elbutuló diplomás réteg létrejöttét, amit hamarosan tapasztalunk itthon..

2011. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 alfonz64 válasza:

"Azért írtam, hogy silány az oktatás, mert sok amerikai embernek alacsonyabb az IQ-ja, mint a magyaroknak, annak ellenére, hogy elvégezték a középiskolát. "


ÉN ÚGY OLVASTAM:

Nem szabad lenézni más kultúrákat, az hogy náluk gyengébb a középiskola az egy dolog. Sőt azt olvastam hogy nálunk a 8 általános=ottani középiskolával. A mi egyetemeinket sem szabad összehasonlítani az ottanival. Mivel Amerikában ha nem egy nívós egyetemen tanulsz semmit nem érsz vele. Kint a gyakorlatra teszik a hangsúlyt, mert az elmélet gyakorlat nélkül 0 ért. Viszont ha valami foglalkoztat vagy szeretsz nyugodtan beülhetsz egy egyetemre és minden segítséget megkapsz a fejlődésedhez a többi rajtad áll. Amúgy olvasgattam hogy a mai oktatási rendszer nő központú tanításon alapszik. A fiuk 18-21 éves korukra érnek meg a mostani tanítási rendszerünkhöz. És ott ez pont ideális a fiuknak.

2011. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tyler913 válasza:
100%

Ugy veszem eszre,hogy a kerdezo es a legtobb valaszolo is ugy nyilvanit altalanosito velemenyt ("az amerikaiak ilyenek-olyanok,stb.), hogy le mernem fogadni,soha nem jartak meg a tengerentulon,de meg csak nem is talalkoztak elo amerikaival,maradnak a filmek meg osszevagott youtube-videok arrol,hogy milyen hulye egy atlagos amcsi jarokelo.Ahogy az egyik kedves kint tanulo valaszolo irta,mas rendszer,ahogy en tapasztalom,sokkal gyakorlatiasabb.Bar leszogezem,kozepiskolaban nem jartam,csak egyetemen,azt veszem eszre,hogy inkabb arra fektetik a hangsulyt,hogy azt tanuld,ami erdekel,es szamodra fontos,es nem pazaroljak az idot arra,hogy olyan lexikalis tudast toltsenek a fejekbe,amely az adott embernek haszontalan.Helyette inkabb vannak jo szakkorok,sportolasi lehetoseg,ilyesmi.

Az amerikaiak kozmondasos tajekozatlansaga a vilag dolgaiban szinten viszonylagos:lehet,hogy nem tudja,mi a helyzet itt Keleten,de oszinten,szuksege van ra?Nem.

Az USA egy foldresznyi orszag,egy atlagembernek onmagaban annyi "megtanulnivalot" biztosit,mint nekunk Europa foldrajza,stb.

Tovabba ugy veszem eszre,hogy az amerikai oktatasi rendszer elegge szeparalt.Vannak valoban gyenge szinvonalu kozepiskolak,viszont olyan magansulik is,ahol nagyon magas a szinvonal es a kovetelmeny is.Ugyanez igaz a felsooktatasra is: vannak lecsuszott allami egyetemek,es olyan elit helyek is,ahol akar pl. az adott targybol Nobel-dijat szerzett emberektol szemelyesen tanulhatsz.

Osszefoglalva tehat annyit mondanek,hogy mielott kritizaltok,illene valamennyi ralatast szerezni,mert ugy latom,ideat majdnem ugyanakkora a tajekozatlansag Amerikarol,mint Amerikaban Magyarorszagrol.

2011. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm az előttem szólónak és még kiegészíteném, hogy bár igaz, hogy az átlag Amerikai nem tudja mi a helyzet keleten, de a magyarok sem tudják.


Viszont nekem van egy olyan órám, hogy "Honors Speech" vagyis emelt szintű beszédtan. Ezt az órát úgy kezdjük, hogy több országos szintű újságot elolvasuk (pl New York Times) megvitatjuk a történteket a világban, beszédet írunk tóla "tudosítunk". Ezzel együtt fejlődik a szókincsünk, a beszédképességünk, az összefoglalási képességünk, csökken a lámpaláz.

Szval megint válasz: ha akarsz, tudsz. Nem nyomnak el, mint Magyarországon.

2011. febr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 alfonz64 válasza:

Amúgy nem tudom miről beszéltek. [link]

"Csakúgy, mint 2009-ben, a két magyar intézmény a legjobb 301-400 között foglal helyet,"

"a top tízben már helyet cserélt pár intézmény, de Egyesült Államok intézményei mellé így is csak két angol fért be"

Amúgy meg szerintem a Magyar a silány. Se nem gyakorlatias, se nem tudományban előre mutató. Meg is látszik miért tartunk ott ahol tartunk, mert semmi értelme a sok adatot tárolni arra ott a számítógép, én meg olyanról nem halottam hogy nőbéldíjat kapott volna egy számítógép, vagy egy saját terméket és hozzá gyárat tudott hasznot hajtani. Pont ez a baj a politikával, attól hogy a számokat pofozzuk sok minden nem változik az összeg ugyanaz marad, de ha saját termékeket és ahhoz gyárat párosítanánk, és piacot keresünk akkor lesz csak munkahely, és kereskedés mert abban van a haszon. Lásd németek autógyártás.

2011. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!