Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért van az, hogy Amerikában...

Rainmaker kérdése:

Miért van az, hogy Amerikában számok helyett betűkkel jelölik a jegyeket? Az átlagszámításnál úgyis számokra váltják át.

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez igy alakult ki es csak annak furcsa vagy bonyolult, aki nincs hozzaszokva. Nemcsak egesz szamok vannak, mivel van A-, B- stb. is sok iskolaban, amiket ugysem lehetne szammal jelolni, tehat ugysem ugy szamitanak az atlagodba, hogy 3-as vagy 4-es...bonyolultabb a szamitas.


Magyarorszagon ha adnak 4 alat vagy hasonlot, akkor 4-esnek szamit szamit az atlagodban, de itt egy B nem egyenlo a "B-"-szal, szoval a skala elsore szukebbnek tunhet, de valojaban szelesebb. Amugy a szazalekot erdemes nezni. Szerintem jobb rendszer, mert egy B+ es egy A- tanulo kozott itt lehet kulonbseget tenni, mig Magyarorszagon az ilyen gyerekek szivnak, ha lefele kerekitenek nekik es ok 4-es tanuloknak lesznek elkonyvelve, nem 5-os es 4-es kozottinek.


Engem ez osztonzott az iskolaban, mert a legjobb atlagot (A) csak 94%-os teljesitmennyel vagy afelett lehetett elerni. Szerintem semmi gond nincs ezzel a rendszerrel. Aki ezt szokta meg, annak nem logikatlan.

2011. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsanat, azt akartam irni, hogy a legjobb atlagot (4.00) csak "A"-kal tudod elerni.
2011. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!