Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az USA-ban ingyenes a felsőokt...

Az USA-ban ingyenes a felsőoktatás vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Elozo hozzaszolo: "Ne halgass rajuk" majd kifejted, hogy parizsban van abszolut to notch BS. Persze, az Insead az, ha arra gondolsz, de azert nem vagyok benne biztos, hogy tonkreveri pl. a HBS-t, a Wharton-t vagy eppen a Haas-t...


Nem tudom hol tanulsz, es honnan veszed, hogy osztondijat lehetetlen kapni BA szinten (sansozan erre gondoltal), de nem, nem lehetetlen kuntakinteknek se. Rohadt nehez osztondijat kapni, BA-ra, de nem lehetetlen, mint azt allitod. Tavolrol sem lehetetlen.


Azt elfogadom, hogy magyar erettsegivel is lehet, nem tudhatom, de az biztos, hogy bennem anno fel sem merult, hogy magyar, es nem nemzetkozi erettsegivel kopogtassak Cambridge ajtajan. De ettol meg lehetseges, hogy meg lehet csinalni, ezt nem vitatom.


MIndezzel egyutt is azzal maximalisan egyetertek, hogy sokkal konyebb, es talan bolcsebb is pl. angol egyetemre bejutni, a ket nagyon kivul; a valasztek nagy, es onnan pl. sokkal konyebben lehet grad.schoolba az allamokba atjonni.

2011. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Előző: Ki mondta Párizst? Amúgy nem sokat értettem az első kérdésedből. Mi az a to notch BS? Mmint top notch? Vagy mire gondoltál?


Én még középiskolás vagyok. Nem járok egyetemre még. Azért jöttem ki eredetileg, hogy amerikai diplomám legyen, mert akkor könyebb bejutni egy amerikai egyetemre. De azóta megváltoztak a dolgok és úgy döntöttem, hogy egy francia egyetemre megyek. (Aminek mellesleg vagy a mauriciuszi vagy a belgiumi kampuszára akarok bejutni. És a neve Vatel. Amúgy a Haas amiről beszéltél, azt hiszem egy Business school, nem?)


Azért mondtam, hogy lehetetlen, mert tényleg majdnem az. Bevallom, nem a teljesen. Igazad van. De nem is könnyű. Féltestvérem amerikai. Igazi amerikai. Itt született, itt nőtt fel, itt járt iskolába és itt dolgozik. Most 35 éves és még a mai napig fizeti a diákkölcsönt, amit felvett. Pedig kapott ösztöndíjat ÉS támogatást. (Mint anyukája elvált, egyedülálló anyuka nem sokban tudta támogatni anyagilag ergo tudott kapni egy jó nagy adag támogatást).

Megértem, hogy nagyon jó neveik vannak az amerikai iskoláknak ugyanakkor úgy vélem, hogy amikor az embernek nincs meg a pénze, hogy az abszolute topot megfizesse, akkor meg tudja kapni a hasonló szintű oktatást Európában is, kevesebbért. Ezen felül: ahogy te mondtad, mindig lehet az MAra amerikába menni. Az MA úgyis sokkal fontosabb, mint a BA.


Ez természetesen csak az én véleményem.


A kérdezőnek ha ezt végig olvastad:

www.collegeboard.com

www.zinch.com

Egyetemek keresésére és ösztöndíj megtalálására.

2011. aug. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Arra azert modfelett kivancsi lennek, melyik egyetemre is jarsz (nem abban ketelkedek, hogy itt jarsz, csak egyeteme s egyetem kozotti szakadekok oriasiak, es a felveteli elbeszelgetes teljes hianya, amit emlitesz, nekem erosen furcsa.)?


Vallalatvezetot emlitettel, ezert gondoltam, hogy BA (BSc) utan MA-t business school-on akarsz csinalni, abbol pedig a legjobb francia az INSEAD, az meg Parizsban van. A Haas valoban uzleti iskola, BS, a University of California, Berkeley-e.


A Vatel...be kell vallanom az eletben nem hallottam rola, es valoban teljes mas kategoria mint az altalam emlitett top 10-es BS-ek, avagy egyetemek. Ne bantaskeppen, ettol meg a maga teruleten lehet jo, csak...en picit mas egyetemi listakhoz vagyok sokva..:)


Azt mindketten tudjuk, hogy mondjuk egy Ivy egyetemre bejutni nem (csak) penz kerdese. Pontosabban, csak penzel nem sokra megy az ember, konkretan semmire. Az egy orok vita, mennyiben, es milyen szakoknal erdemes eladosodni. Sokan fillerekert mehetnek allami egyetemre, ha in-state diakok, azonban, meg ha a state flagship-re is jutnak be, ez az esetek tobbsegeben meg nem jelent (allamokbeli mercevel, mindenekelott preztizsbeli mercevel) sokat. Egy UC Berkeley, UCLA, az UC rendszer barmelyik masik egyeteme, kiveve a Riverside-t, Merced-et es az SC-t is nagyon jo, remek tovabba egy Virginia, Michigan, UNC Chapel Hill, de aztan egyre kevesse "remek" a dolog, fokent amerikai szempontbol: az USNews ranglistaja finoman szolva sem az allami egyetemek fele hajlik, hanem amaganegyetemek fele, igy vilagranglistakon marhaeros, top 20 egyetemek konnyeden kotnek ki az USNews-nmel a 60-as listan.


Maganegyetemeknel hallottam olyat, sot, nem is egyet, hgy valaki mondjuk full riden inkabb a Vanderbilt-et valasztotta mint a Harvard-ot, es pl. azoknak, akik medical school-ba akarnak menni, ezt meg is ertem: ott ugyis eladosodik az ember. Sokan mennek anyagi okokbol allami egyetemekre, foleg ha bejutnak a honors programokba. Ennek ellenere az oktatas minosege altalaban nem nagyon hasonlithato ossze; ha mondjuk van ket azonos tudasu es mentalitasu prof mondjuk IU Bloomington-ban es a Brown-on (es hidd el, az oktatoi garda sokkal kevesbe kulonozik a top 100 egyetemen, mint gondolnad), az IU-n akkor sem tud ugy tanitani, mert pl. marha magasak a csoportletszamok, ergo a diakra forditott figyelem toredeke annak, amint a Brown-on kap az ember, pl. De teny,nagyon nehez kerdes ez, amin, ha volt annyira jo, hogy felvegyek, sok mulik a csaladi poenztarcan es a szerencsen is, sajnos (meg a szarmazason: nem pc, de kissebsegikent sokkal nagyobb eselyel kapsz tobb es jobb oztondijat)


Abban viszont teljesen igazad van, BA-ra tenyleg jobb europai egyetemre jarni, fokent angolra (egyszeruen mert lenyegesen erosebbek a kontinentalis egyetemeknel), az EU egyik nagy csodaja ez. Erdemes kihasznalni.


Es abban is igazad van, hogy az MA, meg esetleg (aki arra is megy) a PhD a fontos. Azonban az elit helyeken vegzettek osszehasonlithatatlanul nagyobb aranyban mennek elit helyekre grad schoolba, nem csekely mertekben a miatt, mert sokkal jobb, tobbet kovetelo, de sokal tobbet is ado oktatasban reszesultek. (Es akkor meg ott a kapcsolatepites kerdese, az alumnik erosseget aligha kell magyaraznom). Nezd, en Cambridge-ben voltam BA-s, es ott rengeteg amerikai grad diak volt, de az elsopro tobbseguk az Ivy League-rol jott (plussz Stanford, MIT, CalTech, Johns Hopkins, Chicago, stb), illetve eros state flagsipekrol, mindenekelott UC Berkeley, de volt ott pl. UI Urbana-Champaign, Michigan es UW-Madison is, igaz sokkal kissebb mertekben mint a fentiek), de pl. Nebraska vagy LSU egy sem volt koztuk, pedig azok meg ne is olyan rossz zaszloshajok, USNews lista 100-110 magassaga. De nem. Pedig komoly, doktorit is ado kutatoegyetembol is tobb mint 350 van az allamokban...


Jelenlegi varosomban, ami Cambridge, MA is ezt latom: nagyobb a szoras (elvegre helyben vagyunk, nem az ocean tuloldalan), de a belfoldi diakok mondjuk 70%, ha nem tobb, a csucs, es a kozeli egyetemekrol jon...

2011. aug. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam végig, amit írtál,úgyhogy nem fogok az egészre válaszolni de: SEHOL nem írtam, hogy vállalatvezető akarok lenni. Olvasd el megint, mit írtam. Én hotel management szakra akarok menni. És NEM vagyok egyetemista.
2011. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
41%
Elnezest, hogy felteleleztem, egyetemre jarsz, hiszen magabiztosan allitottad, nem kell amerikai egyetemre nemzetkozi erettsegi, es azt is emlitetted, hogy felveteli sincs, csak papirokat es elkepzeleseket kell bekuldeni. Alighanbem joggal felteteleztem, hogy ha egyetemekhez szolsz hozza, akkor egyetemre is jarsz. Nem kozepiskolai felvetelikrol volt szo, ez evidens, azt hiszem.
2011. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És még mindig nem olvasod végig, amit mondok... Gratulálok. Igen, teljesen egyértelműen mondhatom, hogy mi kell. Ugyanis képzeld el, hogy évek óta akartam amerikai egyetemre menni és már milliomegy egyetemre kerestem rá, néztem meg a lehetőségeket, hogy kaphatnék pénzt, stb. Ezen felül: mit mondtam ITT TANULOK. Középiskolás vagyok és képzeld el itt nagyon foglalkoznak a felvételivel. Képzeld el, hogy adnak minden féle tájékoztató papírt. Sőt van havonta egy megbeszélésem egy tanárral, akinek ez a dolga, és leellenőrizük, hogy hogyan haladok a készülődéssel. Ne vegyél már hülyére könyörgöm, ha nem vagy képes végig olvasni, amit írok.
2011. aug. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!