Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak engem bosszant a határon...

Csak engem bosszant a határon túli jelentkezőkkel szembeni pozitív diszkrimináció?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Amúgy, ha normálisan készülsz az érettségire, van némi eszed, ami azért a felsőoktatásban nem árt, nem a határon túliak miatt nem fogsz bekerülni.
2011. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, és tanultam is, valószínűleg bőven beférek a vágyott szakra, tehát nem savanyú a szőlő:-) Arra gondoltam hogy náluk ugye nem százalékos az érettségi bizonyítvány, így automatikusan a legjobb eredményt számítják nekik. Ha én jelentkezek egy határon túli egyetemre, persze nem így van, így ott nem sok esélyem lenne a bekerülésre. Nekem nincs velük bajom, nekem is vannak határon túli ismerőseim, ők mondták ezt.
2011. jún. 12. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csaj ők, hanem akik még a százalékos rendszer előtt érettségiztek, azok is automatikusan a legjobb százalékot kapják a jegyükre.

És egyébként meg a saját eredményeiddel foglalkozz, ha tanulsz, bekerülsz. Nem ezen fog múlni.

2011. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*csak
2011. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, jah, értem. Hát igen, nem feltétlenül igazságos, ez tény. De hát sajnos az életben semmi sem az. Amúgy ez általában meg is látszik, hogy nekik sokszor több a pontjuk, mint amit 'megérdemelnek'. Nekem is volt 4 határontúli csoporttársam, belőlük 3 az első félévben kihullott, mert annyira más rendszerben tanultak előtte, és nem tudtak megfelelően teljesíteni. Szóval, annyira ők sem járnak vele így jól:) nyugtasson a tudat, hogy te mindent megtettél, és abszolút 100% jogosan leszel ott, ahová bekerülsz és ha rajtad múlik, bent is maradsz.
2011. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak határon túli csoporttársaim, akik a legjobbak között vannak.

Szóval ez nem ezen múlik.


Egyébként szerinted hogy kellene beszámolni? Ha meg a legrosszabbként számolják, pl. 80%-osnak egy ötöst, az majdnem négyes, egyetlen százalék a különbség. De ha a középértéket veszik, az is automatikusan azt jelenti, hogy a legmagasabb pontszámú szakokra eleve nincs esélyük bejutni, nem lehet annyi pontjuk, csak azért, mert más érettségi rendszerben tettek vizsgát.

És hazaiak közül is sok olyat tapasztalok, hogy bekerül egy szakra, amit másodikként kezd el, de nincs rá ideje/nem érdekli/rájön, hogy mégsem kell. Ők nem veszik el a helyet mástól egy évig?


Szóval igazságtalan csak a határon túliakra kenni az általad említett problémákat.

Az oktatási rendszer inkább legyen megengedőbb, minthogy hátrányosan megkülönböztessen, elvágva ezzel mobilitási, kitörési lehetőségeket.

2011. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt már szlovákiai csoporttársam, ő valami elképesztően sok plusz pontot kapott az érettségijére, mert 3 nyelvből érettségizett és volt amit emeltként számoltak bele, miközben matematikából nem érettségizett, mert ott nem kötelező. és természettudományi karon volt a gyerek! gondolhatod, hogy 10%-okat se ért el soha. ez tényleg igazságtalan volt.

viszont most másik egyetemen van erdélyből jött szaktársam, ők már középsuliba olyan szinten tanultak pl integrálni, hogy körberöhögte az első évi analízist, amin a magyarok 80%-a bukfencezett. szóval kétélű ez a dolog.

2011. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a régi rendszerben érettségiztem és nekem is automatikusan a jobb százalékot adják, viszont!!!!! Mindenki azt hiszi, hogy ez nekünk mennyire jó, hát elárulom, nem az! Ugyanis anno 51%-tól volt bármilyen tantárgy kettes, tehát ami nekem mondjuk most 39%, mert kettes lett az igazából 51% és még sorolhatnám. Megmondom őszíntén, könnyebb a mostani rendszer. Tudom, mert ezt is próbáltam. :)
2011. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig nekünk is úgy van külföldön. Például ha te írtál egy 61%-os emelt érettségit, az 5-ös, így azért Dániában a legjobb jegyet kapod, ami 12, ezt olyan 95% százalék feletti teljesítményért kapják az ottani iskolákban...
2011. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az is megfordult a fejemben, hogy ha ez kiderül, akkor beindul az érettségi turizmus. De ne félj, az előny egy része el fog veszni, ha majd emelt szintű érettségi is kell.

A régieknél meg volt a központi felvételi, ami olyasféle, mint a mai emelt szintű érettségi, de az mégsem számít annak. Úgyhogy ha van emelt szintűd, akkor azzal már nem vagy hátrányban.

2011. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!