Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egy Amerikában eltöltöt...

Milyen egy Amerikában eltöltött középiskolai tanév?

Figyelt kérdés
Tényleg minden érdekel. Pl. hogy van az, hogy a neten csomó helyen azt írják, hogy iskolabusszal érkeznek a diákok, de láttam már filmeket, amikben a szülők viszik kocsival a diákokat. A tanórák hány percesek? Mert olvastam olyanokat, hogy 90, meg 60 percesek. Ezek tényleg igazak? És mindössze 6-7 perces szünetek vannak? És milyen tantárgyak közül lehet választani? Azt tudom, hogy az angol, az amerikai történelem és az állampolgári ismeretek kötelező tantárgyak de a többi? Ezeket hogy lehet kiválasztani? És hány tantárgyat lehet választani szóval hány tantárgy van? Mert úgy hallottam, hogy mindennap ugyanazok a tantárgyak vannak, napi 6 vagy 7 tanára van. És a büntetések hogy zajlanak? Vagy ezek csak a filmekben vannak, hogy pl. megbüntetik a mobiltelefon használatáért és be kell menni büntetésre? Meg tényleg amit tudtok, azt írjátok le! Minden érdekelne az amerikai gimis oktatással kapcsolatban.
2011. jún. 18. 15:39
 1/5 anonim válasza:
80%
ez engem is érdekelne
2011. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

AZ órák legtöbbje 45 perces, szünet 5 perces.

Van olyan suli ahol van busz, van ahol nincs

Tantárgyak iskolánként változnak. De pl: rajz, ének, zene, matek (több szint), idegen nyelvek, egyetemes történelem, egyetemes irodalom, amerikai irodalom, amerikai történelem, gazdaságtan stb.

Nagyon egyszerűen választasz: odamész és mondod, hogy vazze ezt akarom, aztán eldöntik, hogy van-e hely

6-7 tantárgy, mindennap ugyanaz.

Büntetés: nincs kajaidőd, vagy iskola után bent kell maradni. Ennyi. Ülsz a helyeden egy szobában és nézel ki a fejedből.

2011. jún. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
a barátom chicagoba jár gimibe, amiket az előttem lévő írt kb ezek vannak, igen. Ő délután jár suliba, legtöbbször délután 2-re, és megy sulibusz, de ő már kocsival jár. Hát én ennyivel tudnám kiegészíteni:)
2011. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hát, én mint érintett, hozzá szólnék...


először is az órák, amiket a válaszban találhattok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


úgy lehet kiválasztani, hogy fölveszel egy tanácsadóval (mint itthon az ofő) órákat, pl ha 9. vagy, akk pl angol 1-et, és a többi ami kötelező, majd választhatsz, hogy meg legyen a 10 órád


az órák 50 percesek, 4-5 percesek a szünetek. Itt majdnem minden 16 éves kocsit vezet, ha nem, akkor a busz/szülők hozzák


vannak össze vont órák is, azokat ritkán tartják meg (legalább is nálunk)

szal gyakorlatilag 8 órád van, csak 2 órán hamarabb csöngetnek, és az óra végén is


van ebéd szünet, az kb 25 perces. a sulis kaják finomak, de egészségtelenek... tényleg... imádom őket, de nem a legbölcsebb választás. :D


oh. mobil... nem is lehet nálad... a táska mélyén a helye... se Ipod, mp3, semmi...

Amúgy nagyon kötetlenek az órák.

A szekrények nagyon trükkösek, akinek volt már számzárral dolga, az tudja :)


van egy csomó bál... BÁL nem buli... kisestélyibe öltöznek a lányok, a fiúk is elegánsak...

többnyire a suli sportcsarnokába van a bál, de a prom (szalagavató/érettségi bál) az 2 részben van... 7-12-ig a suliban,majd 12-3 ig egy hotelben :)

van őszi bál, téli bál, és a prom

különböző spirituális napok, mikor az iskola összes diákja a suli színeit viseli, és van egy un prep rally, mikor az utolsó óra 25 percében a diákok a torna terembe mennek, valami vicces játék (kosár, foci, vagy bármi egyéb) cheer leader-ek táncolnak, pólókat dobálnak szét...

(általában nagy meccsek előtt)


most jelenleg ennyi jutott eszembe, de ha érdekel még valami, szívesen válaszolok a kérdésedre :)

2011. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint láthatod a válaszokból, hogy változnak az órák.

Nekem nem volt iskolai promom, és nem hotelben volt hanem hajón. Nem 50 percesek az óráim hanem 45. Nem 25 perces a kajálás hanem 45. Nincs kajálda, hanem kimehetünk venni valamit.

Használhatunk laptopot órán. Nem lehet iPodozni, se mobilozni, ez igaz. Stb.

2011. júl. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!