Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha egy középiskolai tanévet...

Ha egy középiskolai tanévet szeretnék Amerikában eltölteni, az csak cserediákprogrammal lehet?

Figyelt kérdés
2 államban is élnek rokonaim, így gondoltam rá, hogy ha nem tudok bekerülni egy cserediákprogramba, akkor kimennék önszervezéssel. Az anyagiaktól most tekintsünk el. (bár egyedül gondolom olcsóbb lenne) A tanulóvízumot nagyon nehéz megszerezni? Az iskolát előre le kell szervezni, vagy elég ha odamegyek? Egyik osztálytársam a 7. osztályát járta Amerikában, rokonainál, azt mondta, mivel gazdag város volt (Reno), így odamentek az iskolába és kapott helyet. Meg lehet oldani most is? Most 9.es vagyok, majd 11-ben szeretnék kimenni. Ráér, de már most jó lenne tisztában lenni a dolgokkal.
2011. febr. 13. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom a 11.-ben kimenetelt, mert az már beleszámít a felvételibe, és minden ki fog menni a fejedből az egy év alatt.


Meg lehet oldani amúgy. Én most Minnesotában vagyok egy fél évig (jövőre meg plusz még egy évig) középsuliban. Fizetős suli, természetesen de van ösztöndíj magyaroknak. Nem mondhatom, hogy így is olcsó, de jobb mint a többi. Tanuló vízumot csak akkor kapsz, ha tudsz angolul, és ha már le van szervezve minden a sulival. Amúgy nem engednek ki.

(Legalábbis nekem ez volt. Ismertem egy srácot, akinek visszadobták a vízum kérelmét, úgy hogy már ki volt fizetve a suli, mert nem tudott eléggé angolul.)

Ha van még kérdésed, tudok válaszolni. Megjegyezném, hogy ezek a én iskolámmal voltak így, de valszeg bármilyen (akár állami) iskolával is így lenne

2011. febr. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) Azért 11-re gondoltam, mert 10 túl közel van, néhány hónap alatt összeszedni azt a halom pénzt kicsit necces:S Meg van fogszabályzóm, amit egy év múlva vesznek le, és gondolom nem 1-2 ezer forint a fogorvos:D 12 meg ugye érettségi, akkor nem sok értelme van kimenni. Nomeg az angolom is egyenlőre csak alapfokon áll, de folyamatosan tanulom, és az az egy év nem hátrány:)

Majd még megbeszéljük a szüleimmel, bár lehet nem akarják terhelni a rokonaikat egy pluszgyerekkel:/ Csakugye a cserediákprogramba nem 100%, hogy beválasztanak, igaz vízumot se könnyebb szerezni:D

2011. febr. 15. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!