Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy középiskolai tanév az...

Egy középiskolai tanév az USA-ban?

Figyelt kérdés
Bármilyen tapasztalat érdekelne! A kamasz lányomat szeretnénk kiküldeni ha lehetőség van rá. Pár ismerősnél már érdeklődtem de ez is változó volt. Az nem teljesen világos, hogy van akinek utána évet kell ismételni és van akinek nem. Állítólag egy államon belül is változik, hogy kiad-e az ottani iskola a tanév elvégzéséről valamiféle oklevelet. Mondjuk ez az amit el szeretnénk kerülni mert már így is év vesztes.
2011. szept. 21. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha megtehetitek mindenképp menjen ki.

amikor gimnazista voltam egy srác tőlünk kiment, és hihetetlen, hogy mennyit számított. anyanyelvi szinten megtanulta a nyelvet. neki kellett évet ismételni, de ez semmiképp ne riasszon vissza, én is 20 évesen érettségiztem, mert 5 osztályos tagozatra jártam és év vesztes vagyok, de mondhatom, hogy csak előnyöm származott belőle. 20-21 évesen már sokkal jobban láttam, hogy mi az, amit szeretnék tanulni, mi szeretnék lenni. a mi osztályunknak lett a legjobb érettségi eredménye is.

Én is elhatároztam, hogy ha lesz gyerekem biztos vagyok benne, hogy ki fogom küldeni tanulni valahová, és azt se bánom, ha nem jön vissza (mert tudom, hogy mennyivel jobb színvonalon lehet élni máshol)

úgyhogy ha van kedve, mindenképp támogasd ebben!

2011. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt már kint tavaly és idén is Angliában. Igaz csak 2 illetve 3 hétre. Nyári időszakban közép- illetve nyelviskolában. Először csak így mertem kiengedni "csoportos" utazással ismerősökkel. Mégiscsak lányról van szó!? Most 9-es tehát elsős gimis. Lenne-e kedve? Hát én még ilyen belevaló csajszit nem láttam! Azonnal és boldogan menne. Hát épp ez az, hogy a férjem is azt mondja, hogy egyáltalán nem kell, hogy itt végezze a gimit. És menjen ki ha akar. Éljen ott.
2011. szept. 21. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

igaza van a férjednek, mi vár itt ránk? én is úgy tervezzük a párommal, hogy a babánk már nem itt fog születni, de tanulni semmiképp nem itt fog. én nem akarom, hogy ő is azon menjen keresztül, amin mi, hogy meg kell szakadni a fizetésünkért, meg kinyalni mindenki se.gét, hogy előrébb jussunk...ez az ország már élhetetlen számunkra. ha tényleg tehetitek és neki is van kedve, tényleg járhatja ott végig a gimit. Vagy nézzetek utána, mert van egy olyan program, ennek a nevére sajnos nem emlékszem, amire jó tanulók pályázhatnak, és a gimi utolsó két évét járják egy külföldi (lehet választani hol) gimnáziumban, így az érettségit is ott szerzik. erre nálunk sokan pályáztak anno, egy lánynak sikerült is, azóta nem tudok róla csak annyit, hogy nem jött haza és most valahol nagyon jól él :)

ezt kérdezzétek meg a gimijében szerintem, biztos van olyan tanár aki ilyen pályázatokkal foglalkozik

2011. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A gimit ugyan nem kinnt vegeztem (a "kinn" persze meglehetosen furcsanak hat leirni, hiszen 6 eve nem elek MO.-on), az egyetemet es a doktorit viszony mar itt vegeztem/vegzem, Cambridge, es Cambridge, MA kozpontal.

Bar a nyelvtudasom nyilvanvaloan nagyon jo volt, amikor felvettek Cam-ba, hiszen enelkul az egyetem kozelebe sem engedtek volna, sajnaltam, hogy nem angolszasz teruleten jartam gimnaziumba (bar a brit idobeosztasa teljesen mas mint a magyar, 12 eves kortol 4+2), leven nagyon sokat szamitott volna nyelvtudas szempontjavol is. Arra gyorsan rajottem, hogy ami MO.-on felsofok meg fantasztikus nyelvtudas, az kinn semmit sem jelent, alapokat kb, es bizony snkit sem erdekel, hogy hogy tanultad meg anyanyelvi szinten az angolt, de az alap, hogy megtanultad. A gimnazium ebben sokat segithet.


Ha esetleg azt nem is vegzi el kulfoldon (ujabb furcsa fogalom :D), egyetemen BA-ra vagy BSc-re mar mindenkeppen itt jarjon. Vagy, ha nem itt, akkor az Egyesult Kiralysagban; ott ugyanis, bar osztondijat nem kaphat, a brit allam mindenre kitrjedo, rendkivul kedvezo feltetelu hitelt ad, amivel erdemes eli, meg akkor is, ha a tandijak jovore felugranak haromszorposara, 9,000 font kore, es akkor meg nem lakik sehol, nem evett semmit, es gyergyafenynel kormol. Az Allamok eseteben van esely a "need blind" rendszert alkalmazo egyetemek eseteben teljes soztondijra, de ez tobb mint problemas, meg akkor is, ha a 2. evtol meg tobb osztondijat kaphatnak nagyobb eselyel.


MO.-on maradni sok remennyel nem kecsegtet, a rendszervaltas ota eltelt 21 (lassan 22) evben mindig a "na majd" szerepelt, de az akkor 30-as korosztaly nem is almodhat arrol, hogy valamineka gyumolcset kielvezheti, a gyerekeik se nagyon, de ugy tunik az unokak se...es kilatas nincs, a gazdasagi fejlodes a regioban az egyik leglassabb, meg kell nezni hol volt Szlovakia (ami kulturalisan es mentalitasaban csak nagyon kozel all MO.-hoz, nem csak foldrajzilag) a rendszervaltaskor MO.-hoz kepest, es hol van ma...lesajnaltbol vagalom lett a Szlovak GDP behozasa is. Pedig Szlovakia aztan nem egy Irorszag, es azt se lehet rafogni, hogy mennyivel szerencsesebb korulmenyei, tortenelme van, mert hat nem...


En ugy gondolom, az EU is egy hihetetlen lecsapolas MO.-nak, hiszen aki akar, tud, ertelmesebb, es nincsenek romantikus kepzelgesei vagy csaladi kotottsege, az lelep. Sokan visszaternek kesobb, de meg tobben maradnak kinn, barhol is legyen az. Van egy nagyon szeles reteg, aminek a tagjai nem nagyon mennek el, igy az a reteg novekszik MO.-on, es ez sok joval nem kecsegtet. Az elszantak, az orultek, meg akik megszokasbol maradnakon kivul az alja marad nagy szamban. A kilatasok meg most is ritka rosszak, azt sem lehet mondani, hogy "majd". vagyis lehet, de ehhez mar ilyen 50-100 eves tavlatokat kell nezni...talan...jobb esetben.

2011. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rátapintottál a lényegre már ami az itteni oktatást illeti! Nagyon sok ismerősünknek tele a nacija evvel. A lányom 8 évig általánosban kitűnő volt. A összes gimnáziumba elsőre felvették. Most egy olyan gimibe jár ahová mindenhonnan gyakorlatilag a legjobb tanulókat vették fel. Döbbenet, hogy már most "lenullázták" az osztályt!!! Szinte mindenki már most pár hét után bukásra áll valamiből! A volt osztálytársai akik közepeske tanulók voltak, bárhová is járnak most sorra gyűjtik a jó jegyeket. A felsőbb évesek közölték a lányomékkal, hogyha eddig jeles voltál akkor most 3-as leszel, ha négyes akkor örülj a kettesnek. Mindenesetre elég fura ennek a giminek a módszere. Ezt azért nem várnánk meg amíg elszúrják a gyerek jegyeit. Nem hiszem, hogy a legjobbak, legszorgalmasabbak hirtelen elbutultak a többiek meg megokosodtak .........A férjem a főiskola után azonnal ki akart menni Kanadába esetleg Ausztráliába. Én "hülye" meg nem akartam avval a buta kifogással, hogy nem tudnám máshol elképzelni és egyébként sem tudok angolul! Mivel távközlési szakember segítettek volna bárhol letelepedni neki. Na ezért békéltem meg a gondolattal, hogy a gyerek éljen ott ahol akar ha értelmes és megfelelően aktivált. Apuka egyszerűen elintézte a dolgot avval, hogy van repülő mit aggódok. Mondom mindezt annak ellenére, hogy nekünk semmi okunk a panaszra.
2011. szept. 21. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem elve arra "treniroztak", hogy kulfoldon eljek - nem szuksegszeruen es kotelezoen, de a kotodesem MO.-hoz konvergal a nullahoz. Hat eve nem elek ott, es elenyeszo az eselye annak, hogy valaha is ott eljek; Cam-ban fantasztikus volt a 4 ev, de a szivem csucske az Allamok, itt erzem magam toronymagasan a legjobban. Vannak akik a vilag top 10 egyetemein vegezve is visszamennek, de ezeket a visszatereseket 90%-ban egy homalyos honvagy es erzelemkavalkad indikalja, ami miatt sokan Santa Monicaban sem erzik jol magukat, mert hianyik nekik a...turorudi meg hasonlok. Objektiven persze mind elismerik, hogy osszehasonlithatatlanul rosszabbul elnek, de...a turo rudi.


Persze ez nem csak penz kerdese. A kezdo fizetesem (majd) varhatoan kb. 10*-e lesz az ezert a pozicioert kaphato MO.-nak (state es federal adok utan legyen "csak 8-9), mig nagyon sok dolog lenyegesen, van ami meg hihetetlenul olcsobb, mint MO.-on. Ezek jol megfoghato dolgok, fizetes, etel, kocsi, stb. Ami nem megfoghato, es megfizethetetlen az az erzes. Ahogyan az emberek hozzad viszonyolnak, ahogy segitenek, mosolyognak (sem engem nem erdemel igazan, sem oket, mikor mosolyogva, valaszt nem is varva megkerdezzuka masikat, hogy van. Ez igaz, de az is igaz, hogy azert kicsit lelekemelobb egesz nap mosolygo emberekkel osszefutni, mint amilyen az atlagos mimika MO.-on...), hogy az ugyintezes sima, a kormanyhivatalokban az emberek azert vannak, hogy segitsenek, nem azert, hogy agyverzest kapjal, mert a rendszerben van logikai baki, de ossszehasonlithatatlanul kevesebb mint MO.-on, mert a tobbseg segiteni akar es nem atverni es eltaposni...ez megfizethetetlen. Teljesen jo vagy rossz nincs, de sokan azt mondjak, hogy aranyok azert vannak. Es igazuk van...

2011. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt azért egy kicsit "elgondolkoztatónak" tartom. Mégpedig azt, hogy én gyakorlatilag a családjáért élő klasszikus háziasszony és anyuka lehetek itthon. Nem véletlenül írtam ,hogy lehetek. Ez itt Magyarországon pláne kiváltság. Megteremtem a hátteret a férjemnek ahhoz, hogy nyugodt családi hátterünk legyen. A párom diplomás, saját céggel rendelkező nagyon szorgalmas ember. És ha már mi is azt mondjuk, hogy IGEN menjen a gyerek és egyáltalán nem kell itt maradnia! Sőt! Végül is globalizáció van . Az ember mehet bárhová. Nem értem azt a sok haragos hozzászólót aki szinte vérig van sértve ha valaki azt említi, hogy külföldre akar menni. Ez pont olyan mint amikor pár barátunk /aki ráadásul szintén diplomás/ sír, hogy neki milyen nehéz!! A férjem erre azt szokta mondani nekem, hogy "érdekes az eszükbe sem jut, hogy valamit tenni is kéne". Volt olyan barátunk aki félig viccből azt mondta, hogy jönne a férjemhez dolgozni. De szinte kikötötte, hogy ja.. hát ő délután 4 óra után már nem dolgozik. A hétvégi munkáról meg szó sem lehet. Na ennyit az általános magyar hozzáállásról.
2011. szept. 22. 11:24
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy melyik városban élsz most? Amiért a szíved csücske az államok!? Érdekes már két az USA-ban élő ismerősünk is San Franciscot említette, hogy mindenképp az a favorit.
2011. szept. 22. 11:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az elso hozzaszolasomban irtam is, hogy Cambridge, MA, ahova Cambridge-bol kerultem, itt doktoralok. Cambridge, Angliaban az azonos nevu egyetemerol hires, Cambridge, Massachusetts ket egyetemrol is, sok talalgatasi lehetoseg azert nincs ;) Ebben az idoszakban ugyan eppen az alma materem fokonyvtaraban kutatok, ill. Londonban is, de novemberben megyek vissza. Egyebkent Cambridge, MA regen teljesen osszenott Bostonnal: ha nem lenne kiirva, hogy kulon varos, es nem lenne a vilag legjobbjai koze tartozo egyetemek szekhelye, a kutya nem torodne vele, es eszre sem lehet venni, hogy nem Bostonban vagy - elvileg, gyakorlatilag persze igen.


Hogy miert szeretem? Ez egyszerre konnyu es nehez kerdes. A legjobban talan azert, mert az orszag reszenek, es nem "jottment" bevandorlonak erezhetem magam - igaz mivel meg a doktorimon dolgozok, be sem vandoroltam, persze :) Lehet egyeni meglatason is mulik. De az Egyesult Kiralysagban soha nem ereztem ilyesmit. Pedig Cambridge-ben vagy Oxford-ban vegezve a tarsadalmi rangletra felsobb reszebe katapultalsz, de nem ereztem sajatomnak az orszagot soha. Fantasztikus volt Cambridge, de...talan furcsanak hathat, de a brit himnuszt persze szepnek tartja az ember, de az amerikain meg tudok hatodni. Magamenak erzem az orszagot, minden hulyesegevel es nyomoraval egyutt. Altalanos iskolaskent kinn toltottem Raelight-ben (NC) annyi idot, ami alatt nem valtam sajnos nyelvzsenive, de az akcentus nagyon ram ragadt, amivel a briteknel kilogtam, itt meg csak a nagyon-nagyon vajtfuluek, vagy azok se jonnek ra arra, hogy en valahonnan mashonnan keveredtem ide. Az mondjuk evidencia, hogy a bostoni akcentust, ezt a rettenetes, az irek altal nagyban befolyasolt akcentust nem lehet elsajatitani, hacsak nem ide szuletik az ember :D


Mit szeretek...az egyetem kivul...jo kerdes, mert bevallottan total burokban elek. Sokat utazok, es sokfele megfordulok, a "burkot" ugy kell erteni, hogy a kapcsolatom 90%-ban egyetemi kozeggel van, es ha mashova megyek, akkor ott is ugyan ez megy. Bar ez se mindig igaz, de az egyetemi munka valejaroja.

Szeretem az embereket. Mo.-on a tuti fixa ideal, hogy az amerikaiak hulyek - a vilag allitolag legjobb egyetemerol megitelni ezt nem tudom, ez elefantcsonttorony, de azert atlag Joe nem tunik hulyebbnek, mint mondjuk atlag Jani. Mindketto teljesen sotet es semmit nem tud a vilagrol, de Joe legalabb segitokesz, es jol vegzi a munkajat. Jani...nem. Teljesen mas az emberek mentalitasa, pozitiv, elore nezo "I can do it", nem magabafordulo es bunko, mint MO.-on. A kollegak itt oszinten orulnek a masik sikerenek, biztatjak, tamogatjak. Nem nagyon lehet osszevetni a hangulatot. Keptelenseg.

Ugyintezes gyors, emberkozpontu, szolgalatkesz, nem arra szolagl, hogy megorjitsen. Juniusban voltam Mo.-on, ket ev utan eloszor, sokkot nem kaptam, mert kb. tudtam mire szamitsak, de elszoktam attol, hogy egy nyuveteg szamlat nem lehet befizetni (ugy adodott, arra jartam, szuleim megkertek intezzem el) agyverzes nelkul.


Persze a US egy kontinensnyi, irgalmatlan nagy orszag, negy jol elkulonitheto egysegre bomlik, amiken belul is hatalmasak az elteresek, "latlagrol nem lehet beszelni".

Itt sem minden jo, sot, hatalmas problemak vannak, pl. az egeszsegugy nem csak, hogy hihetetlrenul draga, a GDP hatalmas resze ramegy, hanem sokszor a szinvonala is ingadozo. Ccsucsogat dontogeto aranyban,a lakossag 15%-a letminimum alatt el, stb. Boston egyes reszein (es jo sok ilyen resz van), nappal is ongyilkossag menni, este meg... De ez altalanos problema, a metropoliszok gyujtohelyei bizonyos retegeknek, de az atlag amerikai varosok, kisvarosok kozul rengeteg szinte bunozesmentes.


North Cali (SF) remek hely, hihetetlen hazarakkal, meg a piac osszeomlasa utan is - talan a legmagasabb az egesz orszagban. A Bay Area (pl. Berkeley) kornyeken meg lassan tobb a hobo mint a diak :D Ezzel egyutt is fantasztikus hely, mondjuk.


Minden hibaja ellenere is osszehasonlithatatlan az eleterzes, es az eletszinvonal meg plane. Jelenlegi mentalitasaval (nem uj mentalita monjuk) MO. akkor is sz*r hely lenne, ha kb. annyit keresnenek az emberek mint itt. De a csorosag is a megfelelo mentalitas hianyanak egyik jele. Job meg nem lesz. Mo. mindig is aNyugat periferiaja volt, es az is lesz. Ebbol a szempontbol keves dologg valtozott 1000 ev alatt. Volt amikor jobban felzarkozott, volt amikor leszakadt. Most is felzarkozik. De az utem hihetetlenul lassu, es csak lessul. Leszkaad a szomszedaitol is. Tolem csak ketszer talan ha kerdeztek, vissza akarok-e menni, letelepedni, ebbol egy volt ilyen melldongeto kerdes. Mondtam nem. Ezt akkor tudtam amikor elemntem. Pedig akkor "csak" Angliaba. Nem vagyok martirtipus, hogy felaldozzam a sajat eletemet, a gyerekeimet (akik ugyis lelepnenek, ha van eszuk), azert, hogy elmondhassam, megprobaltam jobba tennia sajat teruletemen az orszagot. Nem kotodok oda, soha nem is kotodtem, szinte mindent a csaladomnak koszonhetek, de az orszagnak..mit?


A globalicazio es az, hogy az emberek vandorolnak, nem uj. A Vasfuggony miatt ugy tunik az, huu, elmennek, idemennek, odamennek. De ez zajlott evszazadokig, evezredekig. MO. tortelmenek jo reesze arrol szo, hogy kiket telepitettek be/telepultek be. A XX. szazad elejen is szaszezerszamra mentek az USA-ba MO.-rol. Akkor ez ezerszer konyebb volt, mint ha. Osszehasonlithatatlanul konyebb. Most az EU-ban konnyu, teny. De ez inkabb visszateres a gyokerekhez, regen is hatalmas embertomegek mozogtak ide-oda, csak az elmult 60 evben nem volt ez jellemzo, elotte ige. A lehetoseg adott. Elni kell vele.

2011. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Képben vagyok a híres angliai egyetemmel kapcsolatban csak nem gondoltam, hogy az azonos nevű városban vagy az államokban. Pont emiatt szeretném én is kiküldeni a lányomat. Mert egy nyitott értelmes és nagyon szorgalmas nagylány. Itt csak az önbizalom megtörése folyik. Nem szeretném hagyni, hogy a gyerekem egy boldogtalan ember legyen, amikor valójában egy vidám, céltudatos és nagyon jó ember. Köszönöm a kimerítő válaszodat és további jó munkát kívánok Neked! /egy anyuka aki imádja a gyerekét/.
2011. szept. 22. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!