Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanultál Helsinkiben? Milyen...

Tanultál Helsinkiben? Milyen az oktatás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nem erasmussal. Finn oktatás a legkiemelkedőbb egész Európában, mondjuk nem csak az oktatás, az egész ország példamutató. Látszólag könnyű kikerülni,ha eus vagy, gyakorlatilag ha nem vagy állampolgár,majd meglátod,hogy a könyvtártól kezdve minden olyan drága lesz, hogy rosszul leszel. Európa legdrágább országa. Erasmussal ha van pár milla megtakarítva nem vészes, amúgy nem ajánlom, ezt nem lebeszélésként mondtam, de sok ismerősöm esett szépen pofára. És ha nem átutazó vagy, akkor különösebben csípni se fognak, a finnek nem szeretik, ha túl sok "idegen" marad végleg az ország,egyetem+letelepedés, és nagyon ügyesen el is lehetetlenítik őket.
2011. jún. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*országban
2011. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Helsinkiben az összes könyvtár ingyenes.. Egyáltalán nem drága az oktatás. Nincs tandíj, felsőoktatásban nem kell megvenni a könyveket (könyvtárból kölcsönzik), havi 290 Euro az ösztöndíj + lehet felvenni diákhitelt is. A tanárokat tegezik a diákok és nincs semmi diák-tanár probléma (én pl. 3 éve tanulok főiskolán és még egy tanár sem szívatott meg vizsgán és nem is tudok róla, hogy bárkinek is gondja lett volna ezzel.)A felvételi nehéz, főleg ha finnül szeretnél tanulni. Külföldről bekerülés sem egyszerű van pár angol szak amire lehet jelentkezni külföldről, de nagyon nagy a túljelentkezés. Helsinki egyetemének a honlapja: [link]
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!