Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudja egy átlag középfokú...

Hol tudja egy átlag középfokú iskolát végzet ember, hogy létezik Magyarország és fővárrossa Budapest? "Hungary" "central europa" és "Budapest, Hungary"

Figyelt kérdés

Spanyolok tény nem tudják, de Németországon és a szomszéd országokon és utód államai túl, hol tudják még? És hol nem jellemző?

Kolumbiában és Venezuelában, meg ha egy nagyobb város utcáján kérdezik, vagy mondod, honnan jöttél, és az mondod hogy Budapest, Hungary.

Akkor ők mondják, tudják, hol van Budapest. – kicsit sértve, hogy ez nyilvánvaló. És tény tudják azok is, akiknek nem mondja az ember, csak azt, hogy Budapest.

Bár úgy hallottam itthon a tévében hogy Bolivában a csak a Tóásó Előd mait hallják. Ez igaz?

Kína egy autonóm területe: Hszincsiang–Ujgur Autonóm terület: jól tudják

De máshol Ázsiában . . . ?


2011. júl. 7. 15:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Semmi gond. És egyet értek veled. Az igénytelenség tényleg bosszantó. Bár azt is látom, hogy sokszor valószínűleg a kérdés megírása közben izgulnak a kérdezők. Mert a kérdező válaszában, már tudnak normálisan fogalmazni.
2011. júl. 8. 17:18
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A brazilok tudják, sokan jártak is itt, aki meg nem az is tud annyit, hogy: puszkász :)
2011. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát a "puszkász"-t az egész világon tudják. Az ciki hogy ők nálam mindig jobban tudják, hogy hol és hogy játszott.
2011. júl. 11. 18:28
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt szerencsém Brazíliából nézni a foci VB-t, és rengetegszer az egykori magyar Aranycsapatról áradoztak a közvetítők, mondták, hogy még soha senkinek nem sikerült felülmúlni a tiszteletreméltó 11 gólos győzelmünket VB-n. Aztán azt is hozzátették, hogy Budapest milyen szép város, aki még nem volt érdemes ellátogatni. És lelkesek voltak, mikor magyar bíró volt a meccsen... stb. Sőt ismeretterjesztő csatornán magyar törit adtak! És még sorolhatnám...
2011. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
66%

Attól függ milyen az értelmi színvonala az illetőnek.

Én már 8 évesen tudtam például hogy a Föld különböző pontjain található országoknak mi a fővárosa, hol van, és az alapvető adatait tudtam az európai, ázsiai, és amerikai országoknak, ezekkel foglalkoztam sokat, érdekelt ez a dolog, utána olvastam.

Ma már ennél sokkal többet tudok természetesen, de szerintem a legtöbben ismerik az országok földrajzát, stb.

2011. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Nálunk anno földrajz tanár megíratta Amerikai Egyesült Államok Tagállamainak Fővárosai-ból. És határt vonalas és várost jelölő vaktérképes röpdogát. Államokat is írni kelet és jobb volt az eredmény mint az európai vaktérképes röpdogájé"

Bárcsak mindenki tudná az amerikai államok elhelyezkedését, nem itt tartanánk...

2015. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!