Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kap végre autonómiát...

Mikor kap végre autonómiát Budapest, hogy Magyarország talpra álljon? Fővárosnak: Győr, Debrecen vagy Szeged.

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 18:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Mi a francért kéne Bp.-nek autonómia? Ezzel segíteni akarod M.o.-t, holott Budapest az egész ország szíve? Kevés ennyire központosított ország van, mint hazánk. És milyen alapon gondoltad? Mi lesz az ingázókkal (pl. velem)? Ekkora marhaságot már rég hallottam, gratulálok...
2010. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Budapest az ország szíve? Ja egy fekély inkább! A világ 14. legkorupptabb fővárosa, és több pénz tűnik el ott egy év alatt, mint az egész országban 5 év alatt!

Költözz oda..!

2010. aug. 6. 18:27
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

11 évig ott éltem, most meg 2 km-re tőle, nekem mesélhetsz:)

És hogyan gondoltad mindezt? Még mindig nem értem. Kinek és hogyan lesz ez jó?

2010. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Imádom az ilyen csőlátású kérdezők szélsőséges kérdéseit olvasni :)
2010. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Győr, Debrecen, Szeged. Csodás helyek, és szép nagy városok, csak rohadt messze vannak az ország másik végétől. Pest nagyjából középen van, tökéletes hely fővárosnak. Ha Debrecen volna a főváros, akkor az volna ugyanilyen korrupt.

Autonómia, ez tetszik :) Tudod egyáltalán, mi az?

2010. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Miért gondolod, hogy ha Szegedre költözne a kormányzat akkor ott nem lenne korrupt? Ugyanazok az emberek leköltöznének vidékre, és minden maradna a régiben.
2010. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem Budapest lopja a penzt, hanem a politikusok:)
2010. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem szűklátókörű a kedves kérdező, inkább csak mint vidéki, unja már, hogy minden a drága fővárosunkban van, minden komolyabb dologért egyszerre oda kell futkozni. Vidéknek semmiféle hatalmat nem adnak. Ráadásul az adózók pénzének jó része is oda folyik. Sorozatosan csak metróépítés, BKV-s gondok intézése, minden... a vidéki ember meg örülhet, ha napi 2 busz megy a megyeszékhelyére. Vidéket nagyon elhanyagolják, holott szerintem sokkal értékesebb, mint Budapest.
2010. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem autonőmia kellene,hanem gondosabban elosztani az ország pénzét Budapest és vidék között,hogy ne legyen Pest az ország vízfeje.
2010. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

18:37-es vagyok

Hozzáteszem, ezek ellenére nem túl jó az elgondolás... hogy nézne ki az ország Debrecen fővárossal? Én szombathelyi vagyok, utazzak Debrecenbe (5-600km), ha a fővárosba akarok menni? Győrrel hasonló a helyzet, az meg az alföldieknek van nagyon messze. Szeged szintén nem jó... valami olyan város kellene akkor, ami mindenki számára könnyebben elérhető...

2010. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!