Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tapasztalatok, vélemények,...

Tapasztalatok, vélemények, gondolatok londoni egyetemekről?

Figyelt kérdés
Leginkább a Goldsmith's University érdekelni. A weblapjuk alapján rengeteg külföldi diák tanul ott. Szerintetek lenne esélyem nekem is bekerülni, ha megvan a megfelelő nyelvtudásom? Van lehetőség valamilyen támogatásra? Itt van a honlap, ha valakit esetleg érdekelne: [link]
2011. nov. 13. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A Goldsmith, University of London, mint a neve is mutatja, a Londoni Egyetem resze. Ez egy foderativ egyetem, amely, hasonloan az amerikai allami egyetemi rendszerekhez, tobb egymastol majdnem teljes egeszeben fuggetlen egyetemet tartalmaz. Ezek a vilagszinten is kivalo, top 20 egyetem koze tartozo ULC-tol a szinten kivalo LSE-n at szamos intezmenyt tartalmaznak. A UCL mellett a masik legerosebb londoni egyetem, az Imperial College par eve kivalt a Londoni Egyetembol.

Igazabol Londonban ami mervado egyetem az a Londoni Egyetem halojaba tartozik. Ezen kivul is vannak egyetemek, de alapvetoen lenyegesen gyengebbek mint az elozoek.


[link]


Kicsit lejebb gorgetve megtalalod hol is szerepel az egyetemi rangsorokban. A nagy vilagranglistak kozul csak az egyiken szerepel, a masik ketton azt hiszem nincs is rajta. A Brit ranglistakon az 50. hely kornyeken szerepel, tehat kozepes egyetem, nem tobb.


EU allampolgarkent jogosult vagy Brit allami diakhitelre, ami nagyon kedvezo, kamatmentes, es csak miytan elkezdtel dolgozni, es a kereseted meghaladja az x. fontot, akkor kell elkezdeni torelszteni. Ez oriasi konnyebseg, arrol nem is beszelve, hogy ugyan annyi tandijat kell fizetned mint a Briteknek. Ez sem lebecsulendo elony.

2011. nov. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!