Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skót egyetemekről valami infó?

Skót egyetemekről valami infó?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom hova lenne esélyem bekerülni. Ugye a magyar egyetemeknél könnyű megállapítani hány pontod lesz stb, hova mennyi volt a pont tavaly stb. Gondolom az ilyenek, hogy Glasgow ... nehéz bekerülni, de mondjuk az aberdeen-i egyetem vagy a stirling-i.. 4-5-ös középiskolai eredményeim és 4-5-ös érettségi eredményeim vannak.
2011. nov. 24. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A ket legjobb Skot egyetem St Andrews es Edinburgh, magasan. Egyik sem vezeto egyetem europai vagy vilagszinten, de a nevuk igencsak jol cseng ettol meg, fokent az Egyesult Kiralysagban (es Vilmos herceg miatt az elobbi az USA-ban is valemennyire).


Magyar erettsegit az EU miatt el kell fogadniuk, igaz jobban szeretik a nemzetkozit, de elvileg nem kotelezo. IELTS vagy TOEFL mindenkeppen kell, hiszen nem angol az anyanyelved. Kell meg egy motivacios level, ezt ugy ird meg, hogy az osszes egyetemre ez megy el. Az UCAS-on keresztul tudsz jelentkezni, maximum 5 egyetemre. Erdemes harom csoportra bontani (mint mindenhol mashol a vilagban): mondjuk 1 dream school, 2 realis, 2 safety, ahova felvesznek akkor is, ha minden kotel szakad. A szamok varialhatoak valamennyire, de a 3 csoport nemigen.


Skociaban az oktatas ingyenes, de Angliaban es Wales-ben meg Eu-s allampolgarkent mindenre kiterjedo diakhitelt kapsz, rendkivul kedvezo feltetelekkel, szoval nem fognak agyongyomni a kamatmentes torlesztessel. Emiatt ne lodd ki a Brit iskolak tulnyomo reszet...


Az elit helyekre persze nem art (ertsd: kell) mindenfele eredmeny diakkent. Teny, pl. Oxford es Cambridge elvileg csak az A level-t nezi, meg az interjus eredemnyeket, extracurricural nem erdekli oket, meg is, magyar diak nem nagyon kerult be oda ugy, hogy ne nyert volna diakolimpiat, vilag es EU szinten, egyebekrol nem is beszelve.


Namost persze Oxbridge az kb. elerhetetlen, de az elv ervenyesul ahogy haladsz lejebb is (marpedig ezen ket intezmenytol csak lejebb van minden, de nagyon). De szerintem ha jo eredmenyeid vannak (emeltszintu erettsegi sem artana..), van egy nagyon eros angotudasod, es megugrod az IELTS-nek az adott egyetem altal kituzott szintet, van eselyed bekerulni egy jo egyetemre :)

2011. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Edinburgh University a 4. legjobb egyetem Europaban a listak szerint, ugyhogy csak akkor nem vezeto, ha csak az elso harmat nezed ;)

Stirlingre ne menj, jar oda ismerosom. Glasgow vagy Edinburgh Napier eros kozepmezony, szerintem azokat erdemes megcelozni... persze azert azt vedd figyelembe, hogy Glasgowban joval olcsobb az elet.

2011. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hat glasgow-ban szerintem egyaltalan nem olcso az elet :D en idekint vagyok, uni of glasgow. am tolem 5os atlagot kertek, personal statement meg jo reference, toefl nyelvvizsga min 92/120 ponttal.

aberdeen meg edi eleg huzos bekerulni bar szerintem glasgow-a sem egyszeru.. erdemes irni az egyetemeknek, hogy az adott szakra, ahova menni akarsz milyen jegyeket kernek - mindenhol van international office ;)

2011. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem kotekedesbol, de milyen lista(k) szerint a 4. legjobb Europaban Edinburgh? Van a vilagon 3 mindenhol elismert, nagy preztizsu vilagranglista, a QS, az ARWU es a TIMES. (Ezeknek az aktualis ranglistai amugy mindig szerepelnek a magyar sajtoban is. A metodikajuk eltero, pl. az ARWU kizarolag a tudomanyos teljesitmenyt nezi, stb.)


Namost Edinburgh


QS Europaban a 6. a vilagban 20.

ARWU Europaban a 14. a vilagban 53.

TIMES Europaban a 7. a vilagban 36.



A Brit nemzeti ranglistakat tekintve


Guardian 16

Independent 13

Sunday Times 23

The Times 15


Valoban, nehol feltunik a top 10 europai egyetem kozott, de azert igy kijelenti, hogy amblokk a top 4 europai egyetem egyike, kicsit necces....a ranglistakbol azert ez nem jon le, a Brit nemzeti ranglistakbol meg plane nem :)


De mondom, ettol fuggetlenul Edinburgh egy nagyon megbecsult egyetem, Skociaban pedig St. Andrews mellett mindent visz, es nem kis teljesitmeny bekerulni oda :)

2011. dec. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!