Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi egyetemekről...

Németországi egyetemekről valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Megvan az ÖSD C1-es nyelvvizsgám, amivel elvileg tudnék egyetemen tanulni, de gyakorlatilag is meg lehet érteni az előadásokat ilyen szintű nyelvtudással? Az elején biztos, hogy lennének nyelvi gondjaim, de pár hónap alatt képes belerázódni az ember?
2011. dec. 30. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom az ÖSD-vel Ausztriában lehetne egyetemen tanulni, a németországi egyetemek Goethe, TestDaf, vagy DSH nyelvvizsgát kérnek, de ez a kisebbik baj. Nyilván ha kell, megtudnád csinálni ezek közül bármelyiket.


Hát ha megvan, hogy hol fogsz lakni, miből fogsz megélni, miből fogod a tandíjat fizetni, akkor kezdd el a szervezést, énnálam ezek lennének a fő problémák.


Nyilván szaktól is függ. Ha pl. műszaki, természettudományos, infó vagy ilyesmi szakra mész, akkor ott kevesebb fog a némettudáson múlni, és tényleg gyorsan belerázódhat az ember, de vannak olyan szakok, amit külföldiként én biztosan nem csinálnék Németorszégban, mert egyszerűen annyira hátrányba lenne az ember az anyanyelvi tanulókhoz képest, hogy nem érné meg.

2011. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jobban sehol nem tudod tanulni, mintha ott lennél kint. A bécsiek pl. elküldenek tanfolyamra, ha nem megfelelő a nyelvtudásod. Gondolom a németeknél is van ilyen lehetőség. Esetleg egy évvel később kezded és egyet kint dolgozol mondjuk, hogy tanuld a németet.
2011. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En a finnel vagyok igy, es orvosira megyek. En is parazok, sot nekem a szaknyelv mar a felvetelihez is kelleni fog. En azt tudom tanacsolni, amit magamnak, olvasgass minel tobb szakirodalmat, aztan a tobbi az ott fog majd rad ragadni. A nemeteknek nagyon emberbarat a felveteli rendszere(ismerem), gyakorlatilag eleg az erettsegid beadnod(viszont bizonyos helyekre muszaj szinotosnek lenned minden targybol).
2011. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy mi kell ahhoz hogy Németországban tanulhassak?

Tényleg kell a két emelt érettségi? Nem elég egy? xD

21L

2012. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ki mondta, hogy két emelt érettségi kell?

szerintem emeltszintű érettségi nélkül is lehet tanulni, hiszen a német egyetemek két dolgot néznek: van-e érettségid, és van-e olyan szintű nyelvtudásod, ami lehetővé teszi, hogy te ott előadásokat tudj hallgatni németül.

a harmadik dolog pedig, ami németországi tanuláshoz kell: pénz, vagy németországi rokonok :)

2012. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat az tulzas,hogy csak azt nezik van e erettsegid.:D pl. en orvosin tanulok Nemetorszagban,es annyira neztek a jegyeket,hogy 1.00 alatt(nalunk ez 5.00) be se lehet jutni,SOT tesibol negyes voltal,mar remenytelen,csak ennyire nezik a jegyeket,mivel itt nincs felveteli,es csak a legeslegjobbak kerulhetnek be. Ezert jon annyi nemet Magyarorszagra,na meg mert olcso.
2012. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az hozzatartozik az igazsaghoz,hogy en csak a real szakokat neztem meg(termeszettudomanyi,orvosi,mernoki). Ezekre 8-10x tuljtelentkezes van, humannal nem tudom mi a helyzet,de ha belegondolok,hogy azokat altalaban jobban szeretik...akkor valoszinuleg ott meg nagyobb a tuljelentkezes,ezert ilyen eros a rostalas. Mondjuk itt mar sok nemet rajott,hogy orvosnak,mernoknek kell tanulni,ha penzt akarnak,ugyhogy nem kicsi a verseny. Es real szakoknal se szamit kevesbe a nyelvtudas,ez hulyeseg szerintem. Meg osszetettebb tudast igenyel,mert altalaban,akik jok real targyakbol,azoknak kevesbe van erzekuk a nyelvekhez,mert az human. Es kevesek vannak,akik mindket iranyban jok,csak sokan hiszik magukrol ezt tevesen,aztan mikor jon a hidegzuhany,akkor visszabb vesznek az arcukbol.
2012. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudja valaki a német felvi.hu címét, ha van olyan? Vagy valahol valami szakfelsorolás?
2012. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A német hochschulstart.de hasonlít kicsit a magyar felvi.hu-ra.
2012. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!