Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » USA-ba megyek tanulni, hogy...

USA-ba megyek tanulni, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Jövő tanév elejétől kimegyek tanulni az USA ba egy évig úgy mint magántanuló és év végén itthon a kint tanult tantárgyakból különbözeti vizsgát kell tennem. Arra lennék kíváncsi, hogy ha ugye kint megkapom az állampolgárságot, tehát kettős állampolgár leszek akkor itthon kell e tennem nyelvvizsgát a diploma megszerzéséhez?


14/ F


2012. jan. 2. 01:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
mivan??? először is, ha egy évig tanulsz kint, akkor vagy megismétled az éved, vagy ahogy említetted osztályozó vizsgázol ( ami nem hiszem, hogy jó ötlet, de erre majd te is rájössz) Másodszor, nem értem, hogy hogy kapnád meg az állampolgárságot?? Nem hiszem, hogy elegendő lenne a kint töltött egy év a nyelvvizsga mentességhez.
2012. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fél évet kell kint tartózkodnom, hogy megkapjam az állampolgárosát, arra vagyok kíváncsi, hogy mivel meg lesz az amerikai állampolgárság is, kell e itthon nyelvvizsgát tennem a diplomához, vagy ha leteszem az angol vizsgát nem baj e, hogy van egy olyan állampolgárságom ahol anyanyelv az angol?
2012. jan. 2. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
De, hogy kapod meg az allampolgarsagot? Ahhoz nem fel ev kell,plane nem tanuloi vizummal. Ha a szuleid allampolgarok,akkor persze mas a helyzet.
2012. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Édesapám állampolgár kb. 10 éve él kint.
2012. jan. 2. 14:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem, most gimnaizista vagy. A kerdes akkor konkretan az, mi a feszkes fenenek akarnal magyar egyetemre jarni? Van bo 200 -nem eliras- amerikai egyetem, ami megeszi reggelire a magyar egyetemeket...


Fel ve utan allampolgarsag remesen gyorsnak tunik, megha szulo miatt jogosult is vagy ra, csaladegyesites esatobbi. Igaz soha nem nesztem utanna az allampolgarsag kerdesenek errol az olraldrol, minden megeshet..:)

2012. jan. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg általános iskola 8. osztályába járok tehát csak jövő tanévben megyek gimnáziumba, de nem mo.-n hanem az USA ba akarom elkezdeni a gimnazista évet, nem valószínű, hogy visszajönnénk.
2012. jan. 3. 14:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Pontosan ezert nem ertem miert fontos kerdes a nyelvvizsga...ez meg akkor se lenne most az, ha MO.-on folytatnad a tanulmanyaidat, hiszen az egyetem elvegzese meg oly messze van, a gimi lesz soron jovore.


Ahhoz meg nagyon erosen be kell csavarodni, hogy 4 ev usa, es esetlegsen amerikai allampolgasag birtokaban Mo.-ra menjen egyetemre...ennek a valoszinusege kb. nulla.


De, ha elkapna valami rettenetesen sulyos agybaj, akkor is, tobb ev kinntartozkodas utan csak le tudnal tenni ey kozepfokut, nem?


A kerdes, barhonna is nezem, tok ertelmetlen :)

2012. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem őrültem meg :) Csak lehetséges, hogy csak egy évig leszek kint és az idő alatt megkapom az állampolgárságot akkor, hogy megy itthon a nyelvvizsga.
2012. jan. 4. 21:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha amerikai allampolgarkent csak egy evet leszel itt, akkor kb. megorultel :) (Bar szerintem kitartoan tobb ido az egesz allampolgarsagi procedura, szulovel egyutt is)


A kerdesre valaszolva: nyilvan, akkor mar kene. Legalabbis sanszosan igen, es a magyar burokracia sok mindenrol hires, de a logikajarol nemigen.

2012. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát ha USAban szeretnél tanulni vagy állampolgár lenni és már most el akarod sumákolni a nyelvvizsgát akkor elég KO van én nem votlam külföldön sehol 15 évesen 100% angol érettségi 17 évesen CAE,CPE nyelvvizsgák , csináld utánam kimehetsz
2012. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!