Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ingyenes felsőoktatás az EUban?

Ingyenes felsőoktatás az EUban?

Figyelt kérdés
Mindenki arról beszél hogy tömegesen csökkentik az államilag támogatott helyeket a magyar egyetemeken. Ugyanakkor azt is hallottam, hogy skóciában, illetve még néhány országban teljesen ingyenes a felsőoktatás. Anyagilag jobban megéri kint tanulni mint egy magyar fizetős egyetemen?
2012. jan. 6. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, Finnországban ingyenes a felsőoktatás, csak egy alapösszeget kell fizetned, ami nem olyan sok egész évre, de ha érdekel nézz utána a neten.
2012. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is Finnorszagban tanulok,koli nincs,es kb 300 ezer egy alberlet, amit csak egyedul vehetsz ki, ha garzon. Osztondijat nem kaphatsz euskent,csak ha allampolgar vagy. En ugy tudom a legjobb lehetosegek Skociaban vannak, de az ireknel is megprobalnam a helyedben, ingyenes,es az arak meg se olyanok,mint itt eszakon,en is csak a csaladom miatt jottem.
2012. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok,barmelyik eszaki orszagba mesz,arra keszulj fel,hogy az ottleted boven fedezni fogja meg az orvosi tandijat is Magyarorszagon,nem hogy a tobbiet, ha szamit a penz,en angol teruletre mennek,arrol nem is beszelve,hogy itt igen keves szak indul angolul,finnul es svedul tudnod kell. De ha megis ide jonnel,akkor kerdezhetsz meg tolem batran.
2012. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem feltetlenul eri meg, hiszen a kollegium es a megelhetes sokkal dragabb. Igaz, skociaban (bar nem vagyok benne teljesen biztos), elvileg Eu diakkent kaphatsz brit allami kolcosnt, nagyon kedvezo feltetelekkel.


De a magyar egyetemeknek nem az a legnagyobb bajuk, hogy anyagilag megerik-e vagy sem...vess egy pillantast a harom legnagyobb, elismert egyetemi vilagranglistara (QRWU, QS, TIMES), es rajossz, hogy a magyar felsooktatasrol egyetelen gondoljak, hogy vilagszintu: Mo.-on. Mashol soha..

2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Skociaban pont az a gond,hogy hitelt nem kaphat, de a brit egyetemek meg tandijjal is jobban megerik. Skociaba akkor menj,ha tudsz mellette melozni, meg mindig Britannia es Irorszag eri meg a legjobban. Legkedvezobb feltetelek,olcsobb,mint egy eszaki orszag, es angolul valoszinubb,hogy tudsz,mint pl. svedul.
2012. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!