Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tényleg csak színötösként...

Tényleg csak színötösként lehet kikerülni külföldi egyetemre? Vagy elég, ha csak az adott egyetemre lévő tárgyakból vagyok jeles?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

"külföldi egyetemre"- az milyen egyetem? Mert kulfoldi a Harvard es Cambridge, vagy a Yale is, ahol nemzetkozi szinten kell letenned az asztalra, hogy bejuthass, es a szinotos onmagaban senkit sem erdekel, egy masodpercig se, ez olyan alap, mint hogy levegot veszel.


De kulfoldi egyetem a leggyengebb spanyol vagy olasz egyetem is, ahova nyilvan icipicit konnyebb bejutni.


Eloszor erdemes lenne belonod, melyik orszagba is akarsz jelentkezni, aztan milyen szintu egyetemre is van eselyed. A kerdes jellegebol adodoan a top (vilagszinten top 100) egyetemeknek az ezer merfoldes kornyeket is felejtsd el, de a repertoar szeles ezeken kivul is.

2012. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.Yale-hez hasonló helyekben eleve nem is filóztam.Inkább Dániában,vagy ha nem olyan drága a tandíj,akkor Spanyolország is szóba jöhetne,csak nagyobb ott a válság,mint itt.
2012. ápr. 15. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sok a kettesem, mégis felvettek Dániába. Ott mondjuk más helyzet, mert kevés a diák az országban, szóval kb. bárkit felvesznek
2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!