Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogi egyetem Ausztriában....

Jogi egyetem Ausztriában. Reális terv, vagy felejtős? Megélhetés, fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal 3 hét múlva költözünk ki Ausztriába, dolgozni megyünk, egyelőre "csak" szobalányként tevékenykednék, viszont nem szeretném 2-3 évnél tovább csinálni ezt. Tehát pár év pénzgyűjtögetés után egyetemre szeretnék menni. Régóta gondolkodtam a jogon, de ebből (szerintem) Magyarországon már nem lehet megélni, mert ügyvédekből Dunát lehetne rekeszteni. Ilyen a helyzet Ausztriában is, vagy van értelme elvégeznem ott a jogi egyetemet? Esetleg más alternatíva? Mire van kereslet ott? Kérlek Titeket, a mérnöki, illetve pénzügyi irányzatokat ne is említsétek, mert bár bármit megadnék érte, sajnos matekból nem vagyok olyan kiemelkedő szinten...:))))

(egyébként 19/L)


2012. máj. 15. 21:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A lesajnálás helyett egy újabb szempont inkább:

Ha most 1-2 évig dolgozol, lehet, hogy németül jól megtanulsz, de magától a tanulástól úgy elszoksz, hogy ez esetleg megnehezítheti, hogy később egyetemen tanulj. Pl. az első vizsgaidőszaknál majd érezni fogod, hogy ez annyira reménytelen, hogy ennél még wc-t pucolni is jobb volt.

2012. máj. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy jobban tetszene a WC-pucolás...:D Mindig is szerettem tanulni, így ettől nem félek.:) Mivel nem a takarítás az életcélom, majd összeszedem magam.:)

Aki írta, hogy a nyelv miatt nehéz lesz és megbukok... Nagyon tisztellek, hogy Neked sikerült, de épp ezért gondolom, hogyha Neked sikerült, akkor nekem is fog.:) Ha eleve úgy állnánk mindenhez, hogy "ezt úgy sem tudom megcsinálni", akkor nem tudom, hol tartanánk..:) Persze, reális kereteken belül, de én abszolút megvalósítható célnak tartok egy német/osztrák sulit. Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

2012. máj. 18. 11:39
 13/13 A kérdező kommentje:
Már el is felejtettem ezt a kérdést, véletlenül tévedtem ide. Ha esetleg valaki még olvasná a későbbiekben, akinek hasonló tervei vannak... Senkit ne bátortalanítson el néhány vészmadár. Nem vártam meg a 2-3 évet, fél év után Bécsbe költöztem, a jogot 1 éve kezdtem el, ráadásul munka mellett csinálom. Akaraterővel bármi elérhető. :)
2014. dec. 30. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!