Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valaki aki tanul/tanult...

Van valaki aki tanul/tanult Hollandiában? Az egyetemi oktatás érdekelne, hogy miylenek az emberek, hogyan tanítanak stb

Figyelt kérdés
Én úgy tervezem, hogy majd oda szeretnék menni tanulni az érettségi után, de nem tudom, hogy megérné e :S
2009. jún. 27. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem inkább menj itthon germanisztikára (lehet, hogy bekerülsz államilag támogatottra, úgy nem kell fizetned, mert Hollandiában nem ingyenes), majd vedd fel a holland szakirányt, és Erasmus ösztöndíjjal ki tudsz mennni fél évre ha jó az átlagod, jól kommunikálsz..

Egyetem után is ki tudsz menni dolgozni. Milyen szakra jelentkeznél?

2009. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már gondolkoztam néderlandisztika szakirányon és az ösztöndíjas dolgon, csak minnél előbb szeretnék elkerülni innen :S :(
2009. jún. 27. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Vedd fel a kapcsolatot a kiszemelt iskolával, érdeklődd meg a kérdéseben felsrolt dolgokat.. Menj el nyílt napra, ott bővebb tájékoztatást kapsz.. Aztán felvételizz.

Esetleg még iwiw-en meg tudod nézni az összetett keresőben, ki tanul azon az egyetemen, és tőle kérdezhetsz konkrétan.

Hajrá

2009. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem vannak olyan ismerőseim, akik voltak Hollandiában, és mindnek pozitív tapasztalatai voltak. Jól tanítanak, normálisak a tanárok stb. A kollégiumban mindenkinek külön szobája van, nincs az ellenszenves idegenekkel való együtt nyomorgás, mint itt Magyarországon.
2009. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En Hollandiaban vegeztem el az alapkepzest, es jelenleg Skociaban, jovore pedig angliaban csinalom a Masters-t (Mielott valaki megkerdezi, ket kulonbozo MSc).


Nehany tipp: 1. Erasmus nem egyenlo international student! Egy kulfoldi diak inkabb be integralodik a kulturaba, kulfoldi diplomat kap es altalaban az adott orszag oktatasi rendszerevel aszocialjak ami Hollandia eseteben nem feltetlenul rossz.


2. A tandij 1500 Euro (mostmar lehet hogy tobb) amibol 1100-t vissza igenyelhetnek az EU-s tagok az Informatie Beheer Groep-tol. Tehat a vegen 400 Euro, amit szerintem barki meg on erobol is ki tud fizetni!


3. Ha kulfoldon szeretnel elni, mindenkeppen vegezd el kulfoldon az egyetemet, lehetoleg a cel orszagban. Hollandiaban egy holland diploma sokkal piac kepesebb mint egy magyar (ami a nemzetkozi rangsorokat nezve nem tul meglepo).


4. Ha kutatni szeretnel kesobb vagy PhD.-ni itt annyival talan jobb a helyzet, hogy elobb kezdhetsz el kutatni.


5. Hollandiaban fel allasban levo munkaval siman fenn tudod magad tartani. Amszterdamban nekem 700 Euro eleg volt mindenre; ennyit meg is lehet keresni.


6. Sok Szerencset!


7. En akkor is inkabb a Brit oktatasi rendszert ajanlom!

2009. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!