Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországban rossz az...

Franciaországban rossz az oktatás?

Figyelt kérdés

Egyszer egy franciának én magyaráztam el, hogy Ausztriában nincsenek kenguruk, meg hogy Andorra egy ország. Persze nehezen ment, mert szinte senki nem beszélt angolul. Volt osztályfőnököm szerint 12 éves korukra tanulnak meg osztani, és szerdán nem kell menni iskolába.


http://www.youtube.com/watch?v=qG66JrDyCCU&feature=related


2009. szept. 24. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

A Magyarok azzal büszkélkednek milyen jó az oktatási rendszer. Persze ez miatt van annyi fiatal tapasztalat és munkanélkül, a szakmájukban ezért nem tudnak elhelyezkedni.

Szuper rendszer, sok a követelés egy 6-as gyerek semmit nem tud már az 5-ben bemagolt dolgokból. Rengeteg szuper szakmát kapnak az emberek de gyakorlatot semmit.

Pl egy irodai alkalmazott 1-2 évet jár iskolába de egy percet sem tölt irodában, gyakorlat nuku pedig a legtöbb munkához tapasztalat kell. Szuper rendszer.

A magyarnál csak jobb rendszek vannak.

2009. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott-és sok helyen Európában- tényleg inkább a gyakorlatra mennek rá, így az oktatás ebből a szempontból jó.

Az más kérdés, hogy a legerősebb lexikai tudást a magyar oktatás adja, de ezzel munkaelhelyezkedés szempontjából nem sokra megyünk.

2009. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam, hogy a mi rendszerünk jó. Lényegében pont emiatt érdekel más országok oktatása, mert a miénk fos :(
2009. szept. 24. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
legalább ha kimész Franciaországban okosnak hisznek, hogy tudsz beszélni a francia forradalomról:D
2009. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:)
2009. szept. 24. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet h.az oktatás jó kint,de emberileg,toleranciában van még ,it tanulniuk....biztos a történelmük a magyarázat,de eléggé felsőbbrendűnek érzik magukat,lekezelőek..(tisztelet a kivételnek)a nyelvtudásuk se nagy szám...
2009. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#van még mit
2009. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem volt szerencsém kint tanulni Franciaországban két hetet egy gimnáziumban. A magyarországi 10. évfolyamnak megfelelő osztályban tanultam. Az igaz, hogy mindenből eléggé le vannak maradva, míg mi itthon kémiából a szerves kémiát vettük, addig ott ők moláris tömegeket adtak össze, úgy, hogy fel volt írva egy molekula képlete a táblára és az azt alkotó atomok moláris tömegei is. Gyakorlatilag össze kellett adni őket. Matekból függvényábrázolás úgy ment, hogy fel volt írva a táblára, hogy ábrázold ezt a függvényt, beleírták a képletet a grafikus számológépükbe lerajzolta a függvényt és lemásolták a füzetbe. Jó voltak más feladatok is hozzá de ez akkor is fura. Na meg a másodfokú egyenlet megoldóképletéről nem is hallottak. Amikor én úgy oldottam emg egy egyenletet csak néztek... Viszont az egy jó pont, hogy biológia órán boncolnak. Éppen halat boncoltunk, amikor ott voltam. Míg mi itthon? Soha nem is boncolnaka diákok, maximum a tanár. Életemben egy béka boncolását láttam. Szóval ez pozitívum!
2010. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!