Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért állítják azt, hogy a...

Miért állítják azt, hogy a thai box oktatás rossz itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 11:23
1 2
 1/20 lee12 ***** válasza:

mert nem európai sport hanem thaiföldi és ezért ott nagyobb a hagyománya, az edzések keményebbek és az edzők értik is a dolgukat

míg itt mo-on az edzők nem hinném hogy thai földön tanultak a sportról így nem is nagyon értik a dolgukat, a combrugást azt megtanítják de azt a karateban is megtudod, a taposórugást úgyszint karateban is megtudod, a kéztechnikát meg boxból akarják átvenni de nem megy nekik

szóval mo-on a legtöbb helyen az edzők a box és karate ötvözéket akarják betanítani de inkább csak összeengednek egymással hogy verjétek egymást ezerrel mint a barmok

2011. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azért ezzel vitatkoznék. Az itthoni karatemesterek nagy része sem japánban tanult karate-t.
2011. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

lee12-nek igaza van!


A magyar muay thai edzések kemények ez tény, de inkább agyatlan erőbunyó a ringben, semmi védekezés jóformán, ütéstechnikák oktatása gyenge, rúgni viszonylag jól megtanítanak, mint ahogy lee12 is említette, főként a low-kicket tanítják meg nagyon, na meg a térdelést, sparring az van, és kemény is, de nem ésszerű, csak egymásnak engednek két fazont és mehet a darálás. Na de taktikus ésszerű bunyó nincs. Lényegében egy picikét keményebb kick-box, ennyi.

Valamint ma már nagyon "divat küzdősport" lett, sok plázamajom is lejár ilyen edzésre, hogy kemény rajcsávó legyen, legyen mire verni a mellett. Éppen ezért már nem olyan, mint amilyennek kellene, hogy legyen.


Persze van Magyarországon pár (3-4) helyen jó muay thai edzés, de ez kevés, és sajnos a legtöbb helyen csak agyatlan erőfitogtatást oktatnak.

Jobban jársz egy sima ökölvívással, lehet, hogy csak ütni tanulsz meg, de azt nagyon jól. Az ökölvívás oktatásának Magyarországon, komoly hagyománya van, szinte mindenhol kitűnően oktatják.


Késes Krisz

2011. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem rossz sport a thai box, de a sima boksszal tényleg többre megy az ember.
2011. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekünk pl járnak az edzők thaiföldre edzeni szóval vannak oktatva csak jó klubba kell menni
2011. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló ,most küldtem egy privátot .
2011. okt. 31. 15:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Meg annyit még a krisszes részhez ,hogy valóban nagy divat lett a Thai box és emiatt gyengül is az oktatás menete ebben abban ,de szerintem leginkább az emberek tehetnek erről nem az oktatók , meg ha tényleg oda teszed magad akkor van fejlődés persze kell hozzá egy jó instructor az a heti pár oktatás elvből nem elég ahhoz ,hogy jó legyél ahhoz még hozzá kell tenni magadtól nyújtani ,zsákolni , árnyboxolni mivel igazán az alaptechnikák ilyen téren nem komplikáltak a Thai boxban mivel ez egy leegyszerűsített változata a Chaiyanak (nem kis különbség van ) leginkább agyba kell megérni hozzá hogyan fűz össze kombókat és ezt nem edzésen fogod magtanulni hanem különböző módszerekkel . Nekem pl bejön ez a asszem shotokanos módszer , hogy monoton ütni ugyanazt nagyon sokáig az a biztos technika amit 100 szor megtudsz csinálni szabályosan .
2011. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De ugye szegeden van ez klub ?
2011. okt. 31. 15:18
 9/20 anonim ***** válasza:
nem tudom szegeden van-e termük . Budapesten van több az biztos
2011. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Full Contact!

Mind tökéletesen igaz amit írtál, de tudod 1-2 fecske nem csinál nyarat. Én is thai boxoltam 2 évig, kemény volt meg minden, de nem az igazi. És nem csak az emberekkel, hanem a hazai thai box oktatásának rendszerével is komoly gondok vannak.


Ha egy stílus elkezd túlságosan divatos és népszerű lenni, akkor gyengülni fog a színvonal. Ugyan ez van jelenleg a wing tsunnal és a kyokushinnal is. Ezekből is pár tucatnyi helyen van jó oktatás, a nagy többsége az már kamu. Már a legkisebb faluban a művelődési házban is van már karate, városokban is a sarki lángossütő is wing tsun oktató.

Ne értsd félre, én nem a muay thai-t, mint stílust írom le negatívan, hanem azt ahogyan itthon oktatják.


Késes Krisz

2011. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!