Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz az oktatás...

Miért ilyen rossz az oktatás ebben az országban?

Figyelt kérdés

Ha végig nézem a szakmákat a legtöbbhöz 10 osztály kell,és aki úgy jár mint én hogy vmi miatt nem sikerül a gimnázium,az csak 8 osztályos szakmák közül választhat,és nem abból amit tényleg csinálni szeretne.

És a 2.szakma már fizetős,ha nem vagyok fogyatékos,ez azért nagy kiszúrás nem?


2010. jún. 27. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Azért ilyen rossz, mert ilyenné csinálták a Srácok.
2010. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hiába szidjátok, a magyar oktatás jó. Ha valaki akar tanulni, az megteheti.
2010. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Azért drága kérdező, mert a sok gazdag apuci kölyke, meg a cigány szülők fattya nem jár iskolába, és ráadásul veri a tanárt, aki nem verheti pofán.

De ha netán megtenné, akkor azonnal jön az Ombucmanó, aki feljelenti, és a főtéren egy hóhér lecsapja a fejét.

2010. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de tanulni sosem késő, főleg 2 osztályt kijárni... emiatt nem tudlak sajnálni. Azon csodálkozom, hogy az álommunkádhoz csak 10 osztály kell...

Egyébként a 8 osztály is elég ebben az országban, jobb helyeken ennyivel képviselő is lehetsz.

2010. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz itt az oktatás, csak talán nem tanultál eleget. 10 osztály elvégzése ma kb semmi, régen 8 év alatt többet tanultak. Ez az egy, ami miatt nem jó ma az oktatás.
2010. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

attól nem lesz rossz az oktatásrendszer, hogy sok szakma érettségire épül.


manapság eléggé gáz ha valaki képtelen befejezni a gimit vagy szakközepet. Nagyon nyomós ok kell ahhoz, hogy azt mondhassad, hogy önhibádon kívül nem tudtad befejezni.

2010. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ezt is szétverték, mint ahogy az ipart és a mezőgazdaságot. A pénznek ez az érdeke.
2010. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

amúgy barátnőm is ingyen végzett tanfolyamot, banki szakügyintézőt (igaz kellett hozzá érettségi) és én is annó 3-at is.


amúgy ha mész munkaügyire akkor onnan elküldhetnek tanfolyamra ingyen ha szerencséd van, bár gondolom, hogy nem tetszene úgysem. akinek nincs érettségije az nem nagyon válogathat.

2010. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az oktatással az a legnagyobb baj, hogy még mindig a porosz rendszert alkalmazzuk.Ez abból áll, hogy a tanár elmondja az anyagot, a gyerek hazamegy és bebiflázza.Másnap elmegy az iskolába és elmondja a tanárnak ugyanazt amit bemagolt.Nem kell belevinni saját véleményt, nem kell élrvelni...Ez az újfajta érettségi már egy jobb irány,de az a baj, hogy az órákon nem erre készülnek.Nincsennek viták/fórumok az órákon, nagyon sok felesleges dolgot kell tanulni egy mai diáknak.Túlságosan rámegy ez a rendszer a lexikális tudásra, és ez sajnos a gyakorlatiasság rovására megy.Én így látom.
2010. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elég nyomós okom van hogy nem sikerült még elvégeznem:)))

Amúgy nálunk olyan volt az óra hogy a könyvből kimásoltuk a füzetbe és egész nap írtunk,egyik osztálytársam azon panaszkodott hogy semmit nem értett belőle,hát másolni én itthon is tudok:))

2010. júl. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!