Maradjak, vagy menjek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és eddig úgy volt, hogy kimegyek Ausztriába tanulni (gimnáziumba) , de most felvettek egy nagyon jó iskolába, és apukám, tesóm, papám azt mondja, hogy menjek, anyukám, nagymamám, unokanővéreim, nagynénéim pedig azt mondják maradjak. Mit tegyek? Nagy lehetőség Ausztria, viszont elég messze van a "mindennapi rutinhoz". Így az itteni iskola jobb lenne. Nem tudom. Kérlek segítsetek. Komoly dologról van szó, így komoly válaszokat várok. :)

2013. ápr. 23. 16:24
 1/3 anonim válasza:

Csinálj egy listát, írd le a jó dolgokat mindkettőhöz és amelyikből több van oda menj.

Vagy csak ülj le és gondold át, hogy melyik éri meg jobban: külföldi suli, új hely, jó nyelvtanulás ugyebár vagy család, barátok és itthoni suli. Ha túl sok minden köt ide, amit nem igazán tudnál elengedni, és ha kimennél annyira hiányoznának, hogy nem éreznéd jól magad, akkor nem éri meg. Viszont ha minden távkapcs megoldható és bírnád nélkülük pár évig, akkor menj!:)

2013. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így lesz. :)
2013. ápr. 23. 20:36
 3/3 Dubi ***** válasza:
100%
Menj, tökéletesen megtanulsz egy nyelvet és szerintem a későbbiekben is jól fog mutatni hogy nem a saját országodba jártál suliba, azaz nagyobb tapasztalatod van az átlagnál.
2013. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!