Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mesélj kérlek a bécsi egyetemr...

Mesélj kérlek a bécsi egyetemről, mondjuk aki ott is tanul (t)? Orvosi szakon gondolkozom, de nem tudom pontosan a lehetőségeket. Megélhetőség? Árak? A nyelv mennyire rostáló tényező? Vizsgák? Stb.

Figyelt kérdés
Köszönöm

2013. aug. 21. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt érdeklődj:

[link]

[link]

2013. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

többe kerül, mint magyarországon (könyvek, atlaszok, jegyzetek, laborhoz is minden) az albérlet elég horribilis, még akkor is ha többen vagytok egy szobában. diákmunkát nagyon könnyen lehet találni, mivel a munkáltatóknak praktikusabb diákokat alkalmazni az adó miatt. plázákban, utcákon, minden tele van hirdetésekkel, érdemes körbenézni ha már ott vagy, nem neten keresgélni:) én tavaly egy drogáriában voltam először árufeltöltő majd pénztáros heti 20 órában. amiért elég szép pénzt kaptam, szóval megérte:) kérdés, hogy egy orvosi mellett ez mennyire bevállalható, főleg annak akinek még a nyelvvel is meg kell küszködnie. elég gyakran haza lehet járni, a vonatjegyek nem drágák, az utazás is gyors. a nyelv nagyon fontos, nem tudom hányadikos vagy, de ha nem vagy most legalább B1 vagy B2 szinten, felejtsd el, mert nekem voltak német két tannyelvű gimiből kikerült csoporttársaim, akik szinte folyékonyan beszéltek, de igen-igen megszenvedtek a szakkifejezésekkel. ha nem vagy ilyen szinten, húzz bele, nem lehetetlen, de nehéz lesz, külföldiek ezen buknak el, hiába 0. év, hiába a sok korrep az egyetemen.

[link] ajánlom ezt az oldalt, tele van hasznos információkkal.

annak járj utána, hogy járj utána, hogy hogy is van az orvosin, mert igaz, hogy itt nincs tandíj, viszont van egy bizonyos hozzájárulási összeg, amit fél évente be kell fizetni az iskolának, ennek az összege messze nem a magyar orvosi tandíj, de lehet nem is csekély (egyetemenként eltérő az összeg). vannak egyetemek amelyek ezért cserébe minden hónapban biztosítanak tömegközlekedési bérletet, esetleg lakhatási hozzájárulást, de szintén nem egységes a dolog. én személy szerint pszichológiára járok, a barátom orvosira, de neki ez másképp működik, mert osztrák. remélem tudtam segíteni:)

2013. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Nyelvvel nem hiszem, hogy gond lesz, legalább is remélem. Kérdés:

Ugye Hochdeutschban beszélnek legalább a tanárok és nem a pocsék dialektusukkal?

2013. aug. 24. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem változó, akad ilyen is olyan is. Általában azért Hochdeutsch a jellemző, de vannak elég csúnya dialektusú tanárok is (hogy a 'nein' helyett 'nőő' és társaik, szép kis bajor:))
2013. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!