Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit gondoltok, megéri tolmácsn...

Saiyan boy kérdése:

Mit gondoltok, megéri tolmácsnak lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tudok angolul,az éven meglessz a nyelvvizsgám.tanulok japánul,

És szeretnék spanyolul is tanulni

Szerintetek lehetnék tolmács?azt halottam hogy elég jól keresnek...



2014. júl. 8. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenned fordító-tolmács mesterképzésre. Ha az angollal akarsz érvényesülni, akkor szerintem már eléggé telített a piac, ezért is lenne jó felmutatni ezt a plusszt, de lehet, hogy a japánhoz elég a nyelvvizsga is.
2014. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg jól keresek, ha van megbízásom, ha pedig nincs, akkor 0 ft a bevételem. Sajnos ez a helyzet.
2014. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet vele keresni, és ha erre nincs megbízás vagy szerződés, még mindig ott van a fordítás.

Én ma már leginkább csak fordítok, kényelmesebb.

Arra viszont készülj fel, hogy ehhez egy sima nyalvvizsga korántsem elég, legjobb, ha az egyetemet külföldön végzed. Akkor arra is rájössz majd, hogy egy nyelvet "jól beszélni" nem is olyan egyszerű...

2014. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De... Figyelj egy kicsit oda a magyar helyesírásra is... :)
2014. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-mas: Bizony, olyan képességek kellenek ehhez, hogy még a felsőfokú nemzetközileg is elismert nyelvvizsga (angolból a Cambridge, németből a Goethe-Institut-os) tudja ezeket a képességeket megadni az embernek, én ezért végeztem el a fordító mestert. Én is szoktam közben fordítani, de mivel nálunk nagyon hullámzó a dolog, inkább dolgozok mellette rendszeres bevétellel, ezt pedig mellékes foglalkozásként űzöm.
2014. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"is elismert nyelvvizsga (angolból a Cambridge, németből a Goethe-Institut-os) tudja ezeket a képességeket megadni az embernek"

helyett ...SEM tudja ezeket a képességeket megadni..."

2014. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem

Fel vagyok világositva 1-2 dologban,köszönöm a válaszokat ;)


Ha sikerül is nekem,akkor mindenképp külföldön szeretnék vele elhelyezkedni

2014. júl. 8. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!