Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi tanuljak Dániában? Pszichol...

Mi tanuljak Dániában? Pszichológia vagy emberi erőforrások?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a dán egyetemekre könnyebb bekerülni, és ingyenesek is. Én jövőre érettségizek. Ami a legjobban érdekel, az a pszichológia, ehhez van érzékem, ez a hobbim. Ugyebár itthon oda kellenek a legmagasabb ponthatárok, ezért már lemondtam róla. De Dániában talán ingyenes.

Nem tudom, külföldön hol tudnék pszichológusként elhelyezkedni? Jól keresnek mindenhol? Magán praxisba ha lehet nem szeretnék dolgozni, vállalati helyen lenne jó.


Illetve az emberi erőforrások érdekel még, aki a nagy vállalatokhoz felvételizteti az újoncokat, ellenőrzi a munkásokat... Ez mennyire jó szakma külföldön? Pszichológiához képest kb milyen?


Bárcsak érdekelne a gyógyászat, az orvosok irtó jól keresnek. Vagy a matek, de azt mindig utáltam. Teljesen humán beállítottságú vagyok, és ez a két szak szintén humán.



2014. aug. 13. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved, de a humán erőforrás nem véletlenül nem bölcsészképzés (a pszichológia az), ugyanis nem tisztán humán irány. Elég sok gazdasági dolog van ott, annak pedig matek az alapja.


Egyébként pedig készülj arra, hogy hiába ingyenes valahol az oktatás, sokkal drágább megélni, mint itthon.

2014. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Még egy kevés matek nem eget rengető, ugyanis a HR tudtommal nem mondjuk egy mérnöki szak, ahol végképp sok a matek.

Engem a pszichológia jobban érdekel, de HR-rel lehet könnyebben tudnék elhelyezkedni, nem tudom.

2014. aug. 13. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:
A másik kérdésednél az utolsó válaszoló tökéletesen összefoglalta, amit tudnod kell. Bsc képzésekben nem igazán vannak teljesen angol nyelvűek.
2014. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!