Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudtok nagyon király egyetemek...

Tudtok nagyon király egyetemeket az USA-ban?

Figyelt kérdés
Az oktatás színvonala meg az egyetem elismertsége is érdekel, de a legfontosabb, hogy mennyire jó a közösség, bulik meg ilyenek.

2015. jan. 2. 13:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elég furcsa kérdések. Tudod milyen nehéz bejutni egy ottani top law school-ba? Tudod, hogy ott 7 évet tanul egy diák, ez kb 90-100 millió forint lesz neked (ha be tudsz kerülni).
2015. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a magán egyetemek nagyon drágák és, hogy nehéz bekerülni, de a "nagyon király" alatt nem elsösorban a kiválóságot értettem, a közösségi életre és a bulikra gondoltam.

Úgy olvastam, hogy az állami egyetemek között is van elismert.

Állami lévén a tandíj mennyivel olcsóbb?

Az ösztöndíjakat mennyire nehéz megszerezni?


Köszönöm mindenkinek a válaszát :)

2015. jan. 10. 11:41
 13/14 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjak nagyon korlátozottak külföldi diákoknak, általában csak sport- és merit ösztöndíjak vannak. Az USA-ban a főiskolák (college) olcsóbbak az egyetemeknél, de a drága élet miatt azok is évi 20.000 dollár, 5 millió forint körül vannak és oda se olyan nagyon könnyű bekerülni. Ha csak bulizni akarsz, eszedbe ne jusson, kivéve ha a szüleidnek nagyon nagyon jól megy...
2015. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pénzkidobás, nem rugsz labdába az ottaniak mellett. A Harvard Law School az ottani elit elitjének való. A legjobbaknak is nagy megpróbáltatás. A Common Law tudása az itthoni kontinentális joghoz nem ad kulcsot. Nem biztos, hogy kevésbé leszel jó jogasz. Az USA túl esetjogias, itthon, ha rendesen tanulsz, penge elméleti alapokkal bőven lesz időd majd a gyakorlatban kiforrni magad. Ott max nemzetkozi irodas betanított csicska leszel, itthon lehetsz professzor vagy miniszter, kint soha.
2020. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!