Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen mezőgazdasági középiskolában szeretnék tovább tanulni csak nem tudom melyikben. Az egyik 30 km-re van minden nap buszoznék, 2 tantárgy szerb nyelven lenne és az iskola nagy része is Szerb lenne. A másik kb. 60 km-re van, ott laknék hétfőtől- péntekig, viszont az iskola nagy része Magyar és minden Magyar nyelven van. Itt nem kéne buszozni viszont csak hétvégén lennék a családommal. Szerbiában lakom, 13/F.

2015. jan. 6. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy hogy jössz ki a szerbekkel és mennyire tudsz szerbül, de ha ott élsz, akkor tudnod kéne. Két tantárgy szerbül való tanulása nem tűnik olyan ördöngösségnek, én inkább a bejárást választanám.
2015. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a közelebbit választanám. Az tiszta haszon, ha szerbül is tanulsz tárgyakat, mert javul a szókincsed.
2015. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen de minden nap buszozni 1 órát oda meg 1-et vissza. Nem gond a 2 tantárgy szerb nyelven de, akkor is 1 évfolyamban 5 osztály van szerbül 20-30 gyerekkel és 1 osztály Magyarul kb. 15 személyel. Nem nagyon tudnék barátkozni a szerbekkel mivel nem beszelem annyira a nyelvet. A másik helyen viszont 1 évfolyamban kb. 120 Magyar, kb. 90 Szerb jár.
2015. jan. 8. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ott élsz Szerbiában, akkor kifejezetten szükséges, hogy megtanulj rendesen szerbül, nem leszel mindig gyerek, a felnőtt ügyintézéshez, munkavállaláshoz tudni kell az ország hivatalos nyelvét.
2015. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is itt élek, hogy hívnak?
2015. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó- Melyik városban élsz ? :)
2015. jan. 12. 11:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Kanizsa
2015. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én hagynám a fenébe a szakközepet..


Elköltöznék pestre a helyedben egy bentlakásos kéttannyelvű gimnáziumba! Az se baj, ha egyházi, még az is jobb mit az a merénylet amire készülsz..


Ha még akarod vinni valamire az életben tedd ezt, hacsak nem vagytok "módos" gazdák...

2015. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Merénylet ?

Menjek Pestre mikor Szerbiában lakom. Tudod milyen messze volna és még a drága albérlet.

És ráadásul olyanra ami nem is érdekel, pocsékoljak el éveket aminek nem is lesz haszna ?

A kérdésem az hogy a fent említettek közül melyiket választjam ? :)

2015. febr. 2. 10:08
 10/10 A kérdező kommentje:

Na végül a másodikat választottam :)

Pár ismerősünk is járt oda, több magyar közt leszek, egy kisebb városban. A másik iskola egy nagy város része szóval ez egy biztonságosabb hely ahová én megyek. Találtunk albérletet is :) ...

Végül kiderült hogy egy évfolyamtársam (nem osztálytárs) az első helyre iratkozott.

Nem tudtam róla, kicsit meg is lepődtem, de tudom hogy jó döntést hoztam.

Mindenki avval jött hogy túl messze van, de 2 osztálytársam Szegedre megy, 2 pedig szintén ott alvós helyre.Köszönöm a válaszokat, én úgy érzem jól döntöttem ! :) :D

2015. júl. 1. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!